1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. BİR GRUP ECZACILIK ÖĞRENCİSİ EYLEM YAPTI
BİR GRUP ECZACILIK ÖĞRENCİSİ EYLEM YAPTI

BİR GRUP ECZACILIK ÖĞRENCİSİ EYLEM YAPTI

Kıbrıs Türk Eczacılık Öğrencileri İnisiyatifi adı altında örgütlenen bir grup eczacılık öğrencisi, eczaneler arası mesafeyi düzenleyen tüzüğe karşı eylem yaptı.

A+A-

ÖĞRENCİLER, ECZANE AÇILIŞLARINA SINIRLAMA GETİRECEK ECZANELER ARASI MESAFEYİ DÜZENLEYEN TÜZÜĞE KARŞI

Kıbrıs Türk Eczacılık Öğrencileri İnisiyatifi adı altında örgütlenen bir grup eczacılık öğrencisi, eczaneler arası mesafeyi düzenleyen tüzüğe karşı eylem yaptı.

Beyaz önlük giyen eylemciler, önce Sağlık Bakanlığı, daha sonra Başbakanlık önünde eylem gerçekleştirdi. “Gençler burada, Ahmet Gülle nerede?”, “Birlik Mücadele Dayanışma”, “Bizler göç etmek istemiyoruz” ve “Faşizme karşı omuz omuza” sloganları atan eylemciler “#yasabizeyasamsize”, “Çamurlu ellerimiz gururumuzdur”, “Baskılar bizi yıldıramaz” ve “Çözüm kime göç göründü, yine gençlere” yazılı pankart taşıdı.

Eczane açılışlarına sınırlandırma getirilmesine karşı olan eylemciler, Sağlık Bakanlığı önündeyken Sağlık Bakanı Ahmet Gülle ile görüşme talep etti. Gülle, bir grup eylemciyi kabul edip, bir süre görüştü. Eylemciler daha sonra Başbakanlık önüne giderek, eylemlerine orada devam etti.

GÜLLE

Görüşmenin ardından basına bilgi veren Sağlık Bakanı Ahmet Gülle, belirli bölümlerde oluşan yığılmayı önlemek için eğitim sisteminde çeşitli düzenlemelere gidilmesi gerektiğine işaret etti.

Bu düzenlemeleri sağlamak için daha önce YÖDAK’la çeşitli görüşmeler yaptıklarını ancak sonuç elde edemediklerini anlatan Gülle, ilgili tüzüğün bundan sonra bu konuyla ilgili düzenlemeler yapılacağının göstergesi olduğunu ve gerçek düzenlemelerin yasayla yapılacağını belirtti.

Gülle, konuyla ilgili çalışmaların bir hafta içinde tamamlanacağını dile getirerek, bu konuda eylemcilere de bilgi verdiğini anlattı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.