1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “BU KEZ SESSİZ ÇOĞUNLUK KONUŞACAK”
“BU KEZ SESSİZ ÇOĞUNLUK KONUŞACAK”

“BU KEZ SESSİZ ÇOĞUNLUK KONUŞACAK”

“BU KEZ SESSİZ ÇOĞUNLUK KONUŞACAK”

A+A-

ÖZERSAY: “BU KEZ SESSİZ ÇOĞUNLUK KONUŞACAK”

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay, “vatandaşların aynı yüzleri görmekten, aynı başarısızlıklara tahammül etmekten bıktığını, nisan ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde şahsi menfaatleri uğruna bugün etrafta görünenlerin değil, sessiz çoğunluğun konuşacağını ve gerçek değişimi sağlayacağını” söyledi.

Kudret Özersay basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, köy ve bölge ziyaretlerine devam eden Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Özersay bu kapsamda Alsancak ile Lapta’da vatandaşlarla bir araya geldi.

Nisan ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde şahsi menfaatleri uğruna ‘etrafta görünenlerin değil, sessiz çoğunluğun’ konuşacağını ve gerçek değişimi sağlayacağını ifade eden Özersay, “Memleketin gerçek sahipleri, partizanlıktan ve hukuksuzluktan nemalananlar değil, siyasi görüşü ve siyasi partisi ne olursa olsun çocuklarının geleceğinden kaygı duyan sıradan vatandaşlardır, halktır. Arkamda bir partinin ya da menfaat gruplarının olmasındansa yanımda halkın olmasını tercih ederim” dedi.

“ORTAK PAYDADA BİRLEŞİP TOPLUM OLARAK AYAĞA KALKACAĞIZ”

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay, toplumu bölen, kamplaştıran ve menfaate dayanan eski siyaset anlayışı yerine, toplumun tüm kesimlerine eşit mesafede duran, kişileri siyasi görüşlerine ya da siyasi partisine göre ayırmayacak olan yeni bir siyaset anlayışına ihityaç olduğunu belirterek, “Herhangi bir siyasi parti ile bağı olmayan gerçek anlamda bağımsız bir aday olarak size bunun sözünü veriyorum, bunu hep birlikte başaracağız” dedi.

Bugün ülkenin pek çok yerine giderek vatandaşlarla birebir görüştüğünü, dinlediğini ve gözlemlediğini söyleyen Özersay, particilik ve adam kayırmacılık nedeniyle herkesin devlete olan güvenini ciddi şekilde yitirdiğini, bugün ortak paydalardan birinin artık bu tür uygulmalara son verilmesi gerektiği nokasında ortaya çıktığını söyledi.

 “Artık ortak bu ve benzeri ortak paydalarda toplumun tüm kesimlerini birleştirip geleceğe bakma ve yeni bir siyaset anlayışını hayata geçirme zamanıdır” diyen Özersay, “Bunu yapacak bir liderlik ortaya koyabileceğime inanıyorum, bu yola onun için çıktım. Ortak paydada birleşerek toplum olarak ayağa kalkacağız, bu ataleti kırıp üzerimizdeki bu ölü toprağını atacağız. Buna samimiyetle inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“ON İKİ YILLIK MÜZAKERE TECRÜBEMİ KULLANACAĞIM”

Bölge ziyaretlerine Alsancak’tan  başladığını belirten  Özersay, Alsancak bölgesinin kendisi açısından önemine değindi.

Özersay, Kıbrıs Türk tarafının bir çözüm vizyonu ile kendi önerilerini kendisinin geliştireceği, yapıcı bir vizyonla müzakere masasında aktör olarak bulunacağı, her zaman devrede olarak kendi geleceğini ilgilendiren her konuda haklarını kendisinin savunacağı ve meseleleri Türkiye’ye havale etmeyeceği bir yapıya ihtiyaç duyduğunu; bunu sağlayacak olanın da müzakerelerde tecrübe sahibi yeni bir liderlik olduğunu vurguladı.

“Kıbrıs Türk tarafı hiçbir aşamada devre dışı kalmamalıdır çünkü bu bizim geleceğimizdir” diyen Özersay, müzakere masasında hakkı en iyi şekilde savunulabilmesi ve Kıbrıs Türk’ünün en iyi şekilde temsil edilebilen, görünür kılınabilmesi için nasıl bir Cumhurbaşkanına ihtiyacı olduğunu insanların kendi kendine sorması gerektiğini söyledi.

Kendisinin bu konularda eğitim gördüğünü, eğitim verdiğini ve yıllarca müzakere masasında bulunduğunu ve tecrübesini ülkenin daha güzel bir geleceğe sahip olması için kullanmak istediğini ifade eden Özersay,  Cumhurbaşkanlığı görevini en iyi şekilde yapabileceğine inandığı için aday olduğunu belirtti.

Kapsamlı bir çözümün 47 yıl aradan sonra bulunup bulunamayacağı cevabının sadece Kıbrıs Türk tarafında olmadığını belirten Özersay,  yapıcı bir vizyon ile uğraş vermenin en doğru yaklaşım olduğunun altını çizdi.

Kapsamlı çözüm bulunamaması halinde Kıbrıs Türkü’nün bu topraklarda var olmaya devam etmek zorunda olduğunu da ifade eden Özersay, “Kendi kendimizi hak ettiğimiz şekilde yönetmek istiyorsak da, kapsamlı çözüm halinde çözümün yaşayabilir olmasını ve alacağımız hakların kağıt üzerinde kalmasını istemiyorsak da, bugün sahip olduğumuz kurumlara çeki düzen vermek zorundayız ve Cumhurbaşkanı olarak göreve gelmem durumunda bu yönde siyasi liderlik göstereceğim” dedi.

Partizanlık ve adam kayırmacılıktan dolayı devlete olan güvenin sarsıldığını belirten Özersay, devletin kurumlarından adil bir hizmet alamamamızın nedenini bu olduğunu söyledi.

TAK

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.