1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “BÜYÜK MÜCADELE VERİLDİ”
“BÜYÜK MÜCADELE VERİLDİ”

“BÜYÜK MÜCADELE VERİLDİ”

Başbakan Sibel Siber, Toplumsal Direniş Bayramı olarak kutlanan 1 Ağustos’un, tarihe yön veren önemli yıldönümlerini barındırdığını söyledi.

A+A-

SİBER, “TOPLUMSAL DİRENİŞ BAYRAMI TARİHE YÖN VEREN ÖNEMLİ YILDÖNÜMLERİNİ BARINDIRIYOR”

Başbakan Sibel Siber, Toplumsal Direniş Bayramı olarak kutlanan 1 Ağustos’un, tarihe yön veren önemli yıldönümlerini barındırdığını söyledi.

Siber, 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Siber, mesajında, “GKK'nın 37'inci, TMT'nin 55'inci ve Kıbrıs'ın Osmanlılar tarafından fethinin 442'inci yıldönümünü kutluyor olmak, bu adadaki varlığımız, bu varlığı korumak üzere sürdürülen mücadele ve bu uzun soluklu mücadele sonunda Kıbrıs Türk halkının ulaştığı noktadaki barış, güven  ve esenliğin sağlanmasına dönük tarihi gelişmeleri geleceğe not etmektir” dedi.

Siber, Kıbrıs adasına Türk hakimiyetinin geldiği, Kıbrıs Türk halkının varlığını tehdit eden unsurlara karşı ilk örgütlü mücadelenin başlatıldığı ve Kıbrıs Türk toplumunun kendi ordusunu kurduğu bu anlamlı günün, Kıbrıs Türkü için tarihi dönüm noktası olduğunu söyledi.

“BÜYÜK MÜCADELE VERİLDİ”

Kıbrıslı Türklerin tarih boyunca varlığı ve esenliği uğrunda çok büyük mücadeleler verdiğini söyleyen Siber,  “Mücadelelerimizde her zaman adada barış ortamının korunması, kalıcı bir çözüm sağlanması ve Kıbrıs Türk halkının baskı ve şiddete boyun eğmeden, dik ve vakur varlığını sürdürmesi yönünde elimizden gelen bütün çabayı gösterdik” diye konuştu.

Adada huzur ve güvenliğin tesisi için yapıcı tavrın devam edeceğini söyleyen Siber, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kıbrıs Türk halkı, bugün kurmuş olduğu devletine ulaşıncaya kadar,  barış, huzur ve istikrarlı yaşam şartlarını elde etmek adına çok meşakkatli bir yol kat etmiştir. Yaşanan süreçte, dünyanın gözü önünde baskı ve ambargolarla gelen zorluklara maruz kaldık,  birçok can ve mal kaybına uğradık, büyük acılar çektik ama halkımız çözüm ve barış yanlısı iradesini canlı tutmuş bu yönüyle bütün dünya kamuoyunun takdirini kazanmıştır”

Birincil görevin, ülkeyi kendi ayakları üzerinde duran yapısıyla yarınlara taşımak, daha mutlu ve refah bir yaşam seviyesine ulaşmasını sağlamak olması gerektiğini söyleyen Siber, “Toplumsal Direniş Bayramı vesilesiyle halkımıza huzur dolu ve barış içerisinde nice günler diler, tarih boyu toplumsal varoluş mücadelesine emek veren herkesi minnetle, bu uğurda şehit olanları rahmetle anarım” dedi.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.