1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. ÇAVUŞOĞLU FENA ÇUVALLADI!
ÇAVUŞOĞLU FENA ÇUVALLADI!

ÇAVUŞOĞLU FENA ÇUVALLADI!

Emanetmiş!

A+A-

Rahme Çiftçioğlu

Türkiye Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun ülkeye geldiği sırada Tarım Bakanı Çavuşoğlu’nun kullandığı makam aracına dikkat çeken Şahali, “Sahip olduğunuz makam aracının konforundan memnun değilseydiniz, bir araç kiralasaydınız, bir arkadaştan araç alarak üstüne plaka takmanız ülke gerçeğini inkar etmektir” dedi.

Tarım Bakanlığı Özel Kalem Müdürü’nün kullandığı araca da işret eden Şahali, “Kimse kendi özel ulaşımını kamuya ait araçla sağlamaz. Bu suiistimaldir” şeklinde konuştu.

ÇAVUŞOĞLU

Tarım Bakanı Çavuşoğlu, Erkut Şahali’ye Meclis kürsüsünden yanıt verdi.

Çavuşoğlu, “Meclis kürsüsüne televizyon programlarında içinde düşürüldüğümüz durum taşınmasın” dedi.

Çavuşoğlu, Şahali’nin makam aracıyla ilgili eleştirisini; “Misafirlerimize kırık arabalarımızı göstermek zorunda değiliz” sözleriyle yanıtladı.

“YOLDA KALAN ÇOK MAKAM ARACI OLDU… ARKADAŞLARIMIN ARAÇLARINI ÇOK KULLANDIM”

Bakan Çavuşoğlu şunu ekledi:

“Bakanlığım döneminde yolda kalan makam araçları da oldu. Beyarmudu ve İskele Belediyelerinin arabalarını çok kullandım, arkadaşlarımın araçlarını çok kullandım.  Bundan utanç duymuyorum. Türk geleneğinde misafire saygı var. Ben de misafirimizi bu saygıyla ağırlamak istedim. Bir birliğin başkanı beni yolda görüp fotoğrafımı çekmiş, aracı Tarım Bakanlığı’nın jeep’i olarak göstermiş, konu buraya taşınmış... Ne diyeceğimi bilemiyorum. Ben ülke gerçeğinden utanmıyorum. Araç kiralamaya ihtiyaç duymadım, duysam yapardım. Bunların buradan konuşulması doğru değil. “

Özel Kalem Müdürü’nün aracının tamirde olduğunu ve onun için bu konuda bir yetki verdiğini söyleyen Çavuşoğlu, “O araba 3 yıldır yollardaydı” dedi.

Veteriner Dairesi ile ilgili konuya da değinen Çavuşoğlu, kimsenin, bir suçu yoksa suçu varmış gibi gösterilemeyeceğini söyledi.

Daireden Cumhurbaşkanlığı’na her gün telefon edildiğini, Cumhurbaşkanlığı’nın da atama öncesinde Başsavcılıkla görüştüğünü belirten Bakan Çavuşoğlu, “Başsavcılığın görüşünün de alındığı bu durumda ben bu insanı nasıl suçlu gibi gösterebilirim?” diye sordu.

TÜK’teki müdür tartışmalarına da cevap veren Nazım Çavuşoğlu, “İçiniz rahat olsun, görevden alınan müdür vekili ile görüştüm. Bu müdür vekili geçmişte yine görevden alındı. Bu durumu konuştuk, bunu bir noktaya getireceğiz” ifadesine yer verdi.

Sütte yaşanan gelişmeleri de değerlendiren Çavuşoğlu, sütteki ayarın ince olduğunu söyledi.

Sütle ilgili son düzenlemeleri anımsatan Bakan Çavuşoğlu, tıkanmaların çok kısa sürede yaşandığını belirtti, “Süt canlı bir şey, dayanıksız bir şey. TC yetkilileri buraya geldiğinde onlara izah ettim. Yardım istedim” dedi.

Çavuşoğlu, damızlık ve karkas satışının da dengeye oturtmak istediklerini de söyleyerek, patateste de stokla ilgili sorun yaşandığını belirtti.

İhracat pazarının daraldığını söyleyen ve pazarcıların birbirini dövdüğünü kaydeden Tarım Bakanı, “Bunu çözmek için süreci hızlandıracağız. TÜK 19 milyon TL zarara uğradı. Keşke Sayın Şahali müdürlerle ilgili konuşmasında harcadığı enerjiyi bu konuya aktarsaydı” ifadelerini kullandı.

“TÜK’Ü YAŞATMA ŞANSI AZ... DEV BİR AÇIK VAR”

Çavuşoğlu, “TÜK’ü yaşatmak için ısrarım var. Yaşatıp yaşatamayacağımız konusunda şansı az kaldı. 3.5 milyon devlet desteğinin kısıtlanması burayı zora soktu. Burada dev bir açık var” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.