1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. ÇELER: “HÜKÜMET PROGRAMI, BİR ŞÜKRAN BELGESİ GİBİ”
ÇELER: “HÜKÜMET PROGRAMI, BİR ŞÜKRAN BELGESİ GİBİ”

ÇELER: “HÜKÜMET PROGRAMI, BİR ŞÜKRAN BELGESİ GİBİ”

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda Ulusal Birlik Partisi (UBP)- Demokrat Parti (DP) Koalisyon Hükümeti’nin programı görüşülmeye devam ediyor.

A+A-

ÇELER: “HÜKÜMET PROGRAMI, BİR ŞÜKRAN BELGESİ GİBİ”

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda Ulusal Birlik Partisi (UBP)- Demokrat Parti (DP) Koalisyon Hükümeti’nin programı görüşülmeye devam ediyor.

CTP Milletvekili Özkan Yorgancıoğlu’nun ardından söz alan TDP Milletvekili Zeki Çeler, hazırlanan hükümet programının, önceki hükümet programlarıyla benzerlik taşıdığını dile getirerek, “Bu vaat edilenleri, UBP tek başına iktidarda olduğunda bile yerine getiremedi. İki yılda yapabilecekler mi?” diye sordu.

“Şahsım da, partim de Türkiye ile herhangi bir zıtlaşma içinde değildir” diyen Çeler, hükümet programında 31 defa Türkiye, 10 defa anavatan kelimesinin geçtiğini ifade ederek, “Çok güzel çekiyorsunuz yağınızı” dedi.

Çeler, hükümet programını bir şükran belgesi olarak nitelendirerek, “2 kuruş almak için düzmediğiniz methiye kalmadı” dedi.

Türkiye ile ilişkilerin eşit olmasından yana olduğunu ifade eden Çeler, “İki devlet arasındaki statünün gerçek yerine oturmasıdır istediğimiz. Bunu söylemek Türkiye’yi istememek değil” dedi.

Zeki Çeler, hükümete “bu ülkeyi kendi kendinize yönetme amacınız var mı? Yoksa Türkiye versin, biz de bir şekilde idare edelim kararlılığında mısınız?” diye sordu.

Polisin sivile bağlanması ve YÖDAK yasası gibi konularda programda hiç ifade yer almamasını eleştiren Çeler, hükümetin yurttaşlık yasası ile ilgili görüşlerini merak ettiğini kaydetti.

Hükümetin Kalecik ve Tenkecik’teki bacalara filtre takma planı olup olmadığını soran Çeler, programda hal yasası, belediye sayısının azaltılması, hellim üretimi, iş kazaları ve ehliyet sistemi, konularında ne gibi planlar olduğunu sordu.

Hükümet programındaki tek amacın “kamu kaynaklarını özel şirketlere ya beleşe devretmek olduğunu” iddia eden Çeler, “Suyun peşkeş çekilmesine karşı Anayasa mahkemesine dava açmak üzereyiz” diye konuştu.

UBP ve DP’yi “Güvenlik ve garantilerde taviz verildi” gibi yalanlar yaymakla suçlayan Çeler, bu konuda henüz herhangi bir karara varılmadığına işaret etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.