1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “ÇÖZÜM EŞİT STATÜDE İKİ KURUCU DEVLETTEN OLUŞACAK”
“ÇÖZÜM EŞİT STATÜDE İKİ KURUCU DEVLETTEN OLUŞACAK”

“ÇÖZÜM EŞİT STATÜDE İKİ KURUCU DEVLETTEN OLUŞACAK”

“ÇÖZÜM EŞİT STATÜDE İKİ KURUCU DEVLETTEN OLUŞACAK”

A+A-

EROĞLU, SEÇİM ÇALIŞMALARI ÇERÇEVESİNDE LEFKE’DEYDİ

“ÇÖZÜM EŞİT STATÜDE İKİ KURUCU DEVLETTEN OLUŞACAK”

Cumhurbaşkanı ve bağımsız cumhurbaşkanı adayı Derviş Eroğlu, bulunacak çözümün, 11 Şubat 2014 ortak açıklama metninde belirtildiği üzere eşit statüde iki kurucu devletten oluşacağını belirtti.

Eroğlu’nun seçim bürosundan verilen bilgiye göre, Eroğlu bugün seçim çalışmaları çerçevesinde Lefke’deydi. Eroğlu sırasıyla Lefke Çarşısı, Lefke Belediyesi, Gemikonağı Çarşısı ile Patates Üreticiler Birliği’ni ziyaret etti.

Eroğlu’na ziyaretleri esnasında UBP Güzelyurt Milletvekili Kemal Dürüst, DP UG Güzelyurt Millevekili Menteş Gündüz, DP UG Güzelyurt İlçe Başkanı Türkay Tokel, eski milletvekilleri Ahmet Çaluda ve Mutlu Atasayan ile  Lefke eski belediye başkanı Mehmet Zafer eşlik etti.

UBP ve DP UG’nin seçimlerde kendisini destekleme kararı aldığını anımsatan Eroğlu, “Ama ben Türkiye’yi anavatan bilen, Türkiye’nin etkin ve fiili garantisinden yana olan,  bugünlerimizi ve yarınlarımızı düşünen, doğru çözümü isteyen herkesten oy bekliyorum” dedi.

“SEÇİMDEN SONRA ANASTASİADİS İLE MASADA BULUŞACAĞIZ”

19 Nisan seçimleri sonrası Rum lider Anastasiadis’in masaya döneceğine dikkat çeken Derviş Eroğlu, “Karşısında yine beni bulacak. Diklenmeden dik duracağız. Halkımızın taleplerini beklentilerini biliyoruz ve bütün hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz” dedi.

“11 ŞUBAT ORTAK AÇIKLAMA METNİ MASADA”

Bulunacak çözümün eşit statüde iki devletten neşet edeceğine dikkat çeken Eroğlu “Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdikleri Ulusal Konsey toplantısı sonrası, gasp ettikleri Kıbrıs Cumhuriyeti’nin evrimleşerek federasyona döneceğini açıkladılar. 11 Şubat 2014’te imzaladığımız ortak açıklama metni masadadır. Ne dediği de gayet açıktır. Halklarına yalan söylemekten vazgeçsinler” diye konuştu.

“HALKIN SORUNLARI ÇÖZÜLMELİ” 

“Kıbrıs konusundaki gelişmeler ne olursa olsun halkın refah seviyesini artırmanın, yaşam kalitesini yükseltme ve istikrarlı kalkınmayı sağlamanın şart olduğunu” vurgulayan Cumhurbaşkanı Eroğlu, “ devleti idare edenlerin mazeret üretmek yerine sorunlara çare bulması gerektiğini” kaydetti.

Eroğlu, “Üreticinin, iş insanının, yatırımcının önünü açacak, sıkıntılarını giderecek icraatlar yapmak başlıca görev kabul edilmelidir. Gelişmemiz bunlara bağlıdır” dedi.

Eroğlu, “Her zaman için diğer KKTC yerleşim birimleri gibi Lefke’ye büyük önem verdiğini, Lefke bölgesinin daha da gelişmesi ve var olan sorunlarının giderilmesi için ilgi ve desteğini sürdüreceğini” kaydetti.

TAK

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.