1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. CTP-BG SON MİTİNGİNİ DÜN AKŞAM GERÇEKLEŞTİRDİ
CTP-BG SON MİTİNGİNİ DÜN AKŞAM GERÇEKLEŞTİRDİ

CTP-BG SON MİTİNGİNİ DÜN AKŞAM GERÇEKLEŞTİRDİ

CTP-BG yerel seçimler için son mitingini dün akşam İnönü Meydanı’nda;

A+A-

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) yerel seçimler için son mitingini dün akşam İnönü Meydanı’nda gerçekleştirdi.

CTP-BG Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, gecede CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk ve  Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan adayı ve Başkanı Kadri Fellahoğlu birer konuşma yaptı.

Gecede konuşmaların ardından CTP-BG’nin LTB meclis üyesi adayları da teker teker sahneye çağrıldı. Meclis üyesi adaylarının ardından CTP-BG’nin 26 belediyede gösterdiği başkan adayları sahneye çağırılarak anı fotoğrafı çektirildi.

YORGANCIOĞLU

Lefkoşa’da düzenlenen mitingde konuşan CTP-BG Genel Başkanı ve Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, CTP-BG olarak devraldıkları bütün batık belediyeleri birer yıldız haline getirip halkın hizmetine sunduklarını söyledi.

“Yıldızlı Belediyeciliğin” herkesin hakkı olduğunu ifade eden Yorgancıoğlu, 29 Haziran’da yapılacak olan yerel seçimlerde “Yıldızlı Belediyelerin” sayısını daha da artıracaklarına inanç belirtti.

Şu anda CTP-BG’nin elinde bulundurduğu 9 belediyeyle Kuzey Kıbrıs halkının yüzde 65’ine hizmet verdiklerine vurgu yapan Yorgancıoğlu, hedeflerinin halkın yüzde 80’ine hizmet vermek olduğunu kaydetti.

ERK

CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk de, İnönü Meydanı’na gelen halkı “İnönü Meydanı bize hoş geldin diyor. O zaman hoş bulduk İnönü Meydanı, CTP’liler geldi, CTP’liler işte burada” diyerek selamladı.

29 Haziran’da yapılacak olan yerel seçimlerle birlikte Anayasa Referandumu’na da gidileceğini hatırlatan Erk, halka Anayasa’ya ‘evet’ deme çağrısı yaptı.

Gelişen demokrasiye göre Anayasa’yı düzeltmek gerektiğini ifade eden Erk, 1985’te reddettikleri Anayasa değişikliklerini bugün demokratik bir hale getirdiklerini söyledi.

Anayasa’nın daha fazla değişmesi gerektiğinin altını çizen Erk, “Yetmez ama evet!” diyerek sözlerini tamamladı. 

FELLAHOĞLU

Kadri Fellahoğlu da, artık Lefkoşa’da yaşamaktan utanç değil, gurur duyduklarını söyledi.

Fellahoğlu LTB’nin artık normalleşme sürecini tamamladığını ve ayağa kalkmaya başladığını kaydetti.

Bir yıl önce yapılan seçimlerde konuşulanlarla şimdi konuşulanların bile Lefkoşa’daki farkı ortaya koyduğunu dile getiren Kadri Fellahoğlu, “Nisan 2013’teki seçimler öncesinde adanın herhangi bir bölgesinde ‘Lefkoşa’da yaşıyorum’ dediğiniz zaman insanların yüzünde bir irkilme ifadesi olurdu. Lefkoşa’da yaşadığınız için sizin adınıza üzülürdü insanlar. Maalesef bir Avrupa Başkenti olan Lefkoşa’ya yaşatılanlar bunlardı” dedi.

Bir yıl önce Lefkoşalı’nın yüzüne bakamayanların bugün ittifak kurup halktan görev istediğini söyleyen Fellahoğlu, bir yıllık görev süreleri içerisinde başardıkları işlerin 4 yılda başaracaklarının garantisi olduğunu söyledi.

Fellahoğlu şöyle devam etti:

“Yeni dönemde yeni Lefkoşa’yı hep birlikte yıldızların arasına katacağız. Tüm Lefkoşa’ya ve Lefkoşalılara sözümüz olsun, bir yılda Lefkoşa’yı ayağa kaldırdık, 4 yılda Lefkoşa’yı şaha kaldıracağız. Yeni Lefkoşa’yı hep birlikte inşa edeceğiz.”

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.