1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. DAÜ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARINA SON BAŞVURU TARİHİ 30 EYLÜL
DAÜ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARINA SON BAŞVURU TARİHİ 30 EYLÜL

DAÜ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARINA SON BAŞVURU TARİHİ 30 EYLÜL

2014 – 2015 Akademik Yılı Güz Dönemi için DAÜ Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü tarafından yürütülmekte olan

A+A-

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 2014 – 2015 Akademik Yılı Güz Dönemi için DAÜ Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü tarafından yürütülmekte olan yüksek lisans ve doktora programlarına 30 Eylül tarihine kadar KKTC uyruklu öğrenci kabul edecek.

DAÜ Rektörlüğü’nden yapılan açıklamaya göre YÖK ve YÖDAK tarafından onaylı 17 doktora, 32 tezli yüksek lisans ve 26 tezsiz yüksek lisans olmak üzere toplam 75 programa öğrenci kabul edilecek.

Yüksek lisans programlarına başvuracak adayların lisans derecesine, doktora programlarına başvuracak adayların ise yüksek lisans derecesine sahip olmaları gerekiyor.

Eğitim dili İngilizce olan programlara başvuruda bulunacak adayların İngilizce düzeylerini gösteren TOEFL veya dengi bir sınav sonuç belgesi sunmaları bekleniyor.

DAÜ İngilizce Yeterlik koşullarını sağlayacak geçerli bir belge sunamayan adaylar 9 – 10 Ekim, 16 – 17 Ekim ve 23 – 24 Ekim tarihlerinde İngilizce Hazırlık Okulu tarafından yapılacak olan iki aşamalı İngilizce Yeterlik Sınavı’na alınacak.

Başvurular en geç 30 Eylül tarihine kadar http://emu.edu.tr/applyonline adresinden online olarak yapılabilecek. Başvuru koşulları ve programlar hakkında daha fazla bilgi Enstitü Müdürlüğü’nden (Tel: 0392 630 1157) veya Öğrenci İşleri Müdürlüğü’nden (Tel: 0392 365 3644) alınabilir.

BANKACILIK VE FİNANS BÖLÜMLERİNE DE ÖĞRENCİ KABUL EDİLİYOR

Açıklamaya göre, DAÜ, İşletme ve Ekonomi Fakültesi’ne bağlı Türkçe yürütülen Bankacılık ve Finans (Türkçe) Tezsiz Yüksek Lisans, İşletme Yönetimi (Türkçe) Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans, Yönetim Ekonomisi (Türkçe) Tezsiz Yüksek Lisans, Finansal Ekonomi (Türkçe) Tezsiz Yüksek Lisans programlarına da öğrenci kabul ediyor.

Eğitim Fakültesi’ne bağlı yüksek lisans programlarına talep olması durumunda programlar Lefkoşa’da da yürütülecek.

KAMU ÇALIŞANLARINA YÜZDE 20 İNDİRİM

Öte yandan 2014 – 2015 Akademik Yılı Güz Dönemi yüksek lisans ve doktora programlarına kayıt yaptıracak tüm KKTC kamu çalışanlarının ödemeleri gereken eğitim ücretleri üzerinden yüzde 20 indirim yapılacak.

Ayrıca, devlet çalışanlarına ek olarak özel kurumlardan gelen talepler de dikkate alınarak DAÜ ile işbirliği protokolü imzalayan veya imzalayacak olan kurum çalışanlarına da eğitim ücretleri üzerinden yüzde 20 indirim gerçekleştirilecek.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.