1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. DAÜ YENİ PROGRAMLARA ÖĞRENCİ KABUL EDECEK
DAÜ YENİ PROGRAMLARA ÖĞRENCİ KABUL EDECEK

DAÜ YENİ PROGRAMLARA ÖĞRENCİ KABUL EDECEK

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde (DAÜ) 2014 - 2015 Akademik Yılı’nda açılacak yeni programlara öğrenci kabul edilecek.

A+A-

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde (DAÜ) 2014 - 2015 Akademik Yılı’nda açılacak yeni programlara öğrenci kabul edilecek.

Önümüzdeki akademik yılda Eğitim Fakültesi bünyesinde öğretim dili ağırlıklı Türkçe (%30 İngilizce) olan “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık’’ lisans programı, Sağlık Hizmetleri Yüksek Okulu bünyesinde öğretim dili Türkçe “Ameliyathane Hizmetleri”, “Perfüzyon Teknikleri”, ‘’Radyoterapi’’ ve ‘’Optisyenlik’’ önlisans programları ile Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu bünyesinde eğitim dili Türkçe olan “Gastronomi ve Mutfak Sanatları” lisans programı açılacak programlar arasında yer alıyor.

DAÜ’den yapılan açıklamaya göre, sözkonusu programlara 5 Haziran’da gerçekleştirilecek olan KKTC’li öğrencilere yönelik “DAÜ Giriş ve Burs Sınavı – 2014” ile öğrenci kabul edilecek.

ÖNLİSANS PROGRAMLARINA SINAVSIZ GİRİŞ

Meslek lisesi mezunlarının ilgili alanlarda olmak üzere 2 yıllık programlara sınavsız girebilecekleri ve bunun için başvuru formunda gerekli kısmın doldurulması gerektiği kaydedilen açıklamada, meslek lisesi mezunlarından sınavsız olarak 2 yıllık önlisans programına başvuracak adaylardan ise 10 TL başvuru harcı alınacağı ifade edildi.

DAÜ GİRİŞ SINAVI’NA BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Öte yandan “DAÜ Giriş ve Burs Sınavı 2014” için başvurular devam ediyor. DAÜ Rektörlüğü’nden verilen bilgiye göre, “DAÜ Giriş ve Burs Sınavı – 2014”ün, 5 Haziran’da 10:00 – 12:30 saatleri arasında, Gazimağusa’da DAÜ Kampüsü’nde ve Lefkoşa’da Türk Maarif Koleji’nde yapılacağı belirtildi. Yapılan açıklamada, sınava başvuru tarihlerinin 2 Mayıs - 04 Haziran tarihleri arasında olduğu kaydedilerek, başvuruların Gazimağusa’da DAÜ Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ne ve 20 Mayıs - 4 Haziran tarihleri arasında Lefkoşa’da Atatürk Öğretmen Akademisi’ndeki DAÜ Sınav Başvuru Merkezi’ne yapılabileceği açıklandı.

Sınava giriş harcının, geçen yıl olduğu gibi, 25 Türk Lirası olduğu belirtilen açıklamada, sınav harcının Kooperatif Merkez Bankası’nın herhangi bir şubesinden DAÜ’nün 100640 numaralı hesabına veya Lefkoşa’da Atatürk Öğretmen Akademisi’ndeki DAÜ Sınav Başvuru Merkezi’ne başvuru esnasında yatırılabileceği belirtildi.

Sınava başvuracak olan öğrencilerin KKTC kimlik kartı fotokopisi, banka dekontu ve 2 adet vesikalık fotoğraf ile başvurularının kabul edileceği ifade edildi. Açıklamada, sınava girecek olan öğrencilerin sınav günü saat 09:30’da sınav merkezlerinde hazır bulunmaları ve yanlarında kimlik kartlarının ve sınav giriş belgesinin olması gerektiği de vurgulandı.

“DAÜ Giriş ve Burs Sınavı – 2014” ile ilgili detaylı bilgiye www.emu.edu.tr/dausinav adresinden ulaşılabiliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.