1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. DENKTAŞ "AKINCI'NIN İTİRAZINI SELAMLIYORUZ"
DENKTAŞ "AKINCI'NIN İTİRAZINI SELAMLIYORUZ"

DENKTAŞ "AKINCI'NIN İTİRAZINI SELAMLIYORUZ"

Denktaş "Akıncı'nın itirazını selamlıyoruz"

A+A-

Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP-UG) Genel Başkanı Serdar Denktaş, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Turizm Bakanlığı’nda yaşanan müsteşar ataması konusundaki tavrına destek belirtti.Denktaş, atama konusunda UBP’yi eleştirerek, “Turizm Bakanlığı ataması ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Akıncı'nın yasal olduğu kadar, son derece haklı itirazını selamlıyoruz” dedi. 
DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş bugün yaptığı yazılı açıklamada, hükümet ortağı UBP kanadında, “Kurultay dengeleri nedeniyle baş gösteren ve Cumhurbaşkanı Akıncı’yı hedef gösteren krizin artık bardağı taşırdığını” ifade etti.

Hükümetin kamu reformunu hedef alan “Kamu Görevlileri Yasa Tasarısı”nı öteleyerek, kendi adamlarını istedikleri yerlere atamayı tercih ettiğini savunan Denktaş, “Müşavir yaratmayacağız” diyen hükümetin atamalarıyla halkı aldattığını öne sürdü.

3’lü kararname ile atama yapabilmenin özünde, ilgili bakan, başbakan ve Cumhurbaşkanı’nın mutabık olarak bu atamayı gerçekleştirmesi olduğuna işaret eden Denktaş, bu atamalarda üç taraftan birinin bu atamayı kabul etmemesi halinde atamanın gerçekleşmeyeceğini belirterek, şöyle devam etti:

“Turizm Bakanlığı ataması ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Sayın Akıncı'nın yasal olduğu kadar son derece haklı itirazını selamlıyoruz. Turizm Bakanı, 1996 yılından beridir var olan turizm politikasını yerle bir edecek bir girişimde bulunmaktadır. Bu süre içerisinde çok bakan değişmiş ancak turizm temel politikasında her bakan işi bilen kişilerle yoluna devam ederek, turizm gelirlerini 835 Milyon dolara ulaştırmıştır.

Mevcut Turizm Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu UBP tarafından atanmış olmasına rağmen turizmin kalkınmasında göstermiş olduğu performans göz önünde bulundurularak görevden alınmamıştır. Kendisini ilk atayan kişi bugünkü UBP yönetimine karşı aday olanlardan birisidir diye performansına hiç değer vermeden, turizmle uzaktan yakından hiçbir ilgisi olmayan bir başkasının kurultay hesapları ile atanması isteniyor.

Ayni şekilde yine UBP tarafından atanan ve işinin erbabı olması nedeniyle görevden almadığımız Ulaştırma Müsteşarı'nın yine UBP tarafından görevden alınarak, yerine yine ulaştırma ve bilişimle hiçbir ilgisi olmayan bir başka partilinin kurultay hesaplarıyle müsteşar olarak atanması gözümüzden kaçmamıştır.

Görevden alınan ve alınmak istenen her iki müsteşarın da UBP'li ayni bakan tarafından atanmış olması ve bu eski bakanın şimdi UBP Başkanlığına aday olması bu kararnamelerin hazırlanmasının nedeni olarak ortada durmaktadır.”

Denktaş, son iki UBP kurultay hesaplaşmaları nedeniyle memlekete verilen zararı halkın da gördüğünü ifade ederek, bu atamaların gerçekleşmesiyle zararın daha da büyüyeceğini savundu.

Her iki eski müsteşara da “danışmanlık yapın” önerisi götürmenin, atamaları yapmak isteyenlerin zihniyetinin ne olduğunu da açıkça gösterdiğini ifade eden Denktaş, “Bu nedenlerle Cumhurbaşkanı Akıncı'nın bu konudaki tavrını desteklediğimizi, UBP Genel Başkanı'nın ‘şaibeli’ bürokrat dediği kişinin kim olduğunu açıklamasını beklediğimizi kamuoyunun bilgisine getiririz” dedi.

haberal

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.