1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. DP ULUSAL GÜÇLER LEFKOŞA İLÇESİ IX. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI
DP ULUSAL GÜÇLER LEFKOŞA İLÇESİ IX. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

DP ULUSAL GÜÇLER LEFKOŞA İLÇESİ IX. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

Demokrat Parti Ulusal Güçler Lefkoşa İlçesi IX. olağan kongresi yapıldı ve ilçe başkanlığına oybirliğiyle Ozan Beysan seçildi.

A+A-

DP ULUSAL GÜÇLER LEFKOŞA İLÇE BAŞKANLIĞI’NA OZAN BEYSAN SEÇİLDİ

DENKTAŞ: “2 ŞUBAT İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜNÜN BAŞLANGICI OLACAK”

Demokrat Parti Ulusal Güçler Lefkoşa İlçesi IX. olağan kongresi yapıldı ve ilçe başkanlığına oybirliğiyle Ozan Beysan seçildi.

Lefkoşa’da The Elysium Park’ta bugün yapılan kongreye, DP Ulusal Güçler Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş ve eşinin yanı sıra Genel Sekreter Bengü Şonya, bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları, genel başkan yardımcıları, Kadın Örgütü Başkanı Esen Yalın Aktoprak, ilçe başkanları, kadın ve gençlik örgütleri, bazı parti yetkilileri ve çok sayıda partili katıldı.

DP-UG Basın Bürosu’nun açıklamasına göre Kongrede, ilk önce Güzelyurt Milletvekili ve İlçe Başkanı Türkay Tokel başkanlığında divan oluşturuldu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla kongre başladı.

Konuşmalar öncesinde ilk sözü alan Kemal Hıfzıoğlu, partide birliği göstermek adına İlçe Başkanlığı adaylığından çekildiğini açıkladı.

DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş ve Lefkoşa İlçe Başkanı Ozan Beysan da Kemal Hıfzıoğlu’nı bu tutumundan dolayı tebrik etti.

DENKTAŞ: “2 ŞUBAT İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜNÜN BAŞLANGICI OLACAK”

DP-UG Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, partinin dokuzuncu kurultayı öncesinde son adımın gerçekleştirildiğini belirtti.

Denktaş, Lefkoşa kongresinin tamamlanması ile 9. Kurultayı büyük bir coşku ve katılım ile gerçekleştirerek, yollarına devam edeceklerini söyledi.

Partilileri aileleri ile birlikte 2 Şubat’ta yapılacak kurultaya katılmaya çağıran Serdar Dentkaş, kurultay günü büyük bir demokrasi şöleni yapılacağını kaydetti.

Denktaş, “Büyük coşku ve katılım ile bizi dışarıdan izleyecek olanları kıskandıracak bir düzeyde gerçekleştireceğimize inandığımız kurultay sonrası da yolumuza devam edeceğiz. Böylelikle o gün bizlerin bayramı olacak. O gün, DP Ulusal Güçler’in gelecek döneme göstereceği en önemli, bir milat olacak. O milat DP Ulusal Güçler’in tek başına iktidar yürüyüşünün başlangıç miladıdır. Herkese bunun haberini vereceğiz” dedi.
 
Bazı partilerin yetkililerinin DP-UG içerisindeki yakınlarına kurultaya katılmamaları ve ikinci tur olması yönünde çağrı yaptığını belirten Denktaş, “Bu güzel bir haberdir, bu bir sonraki kurultayımızın nasıl büyük bir zafere doğru yürümenin ilk adımı olduğunun farkında olduklarının göstergesidir” diye konuştu.

Serdar Denktaş, parti içinde yarışlar ve tartışmaların olağan olduğunu ancak bu tartışma ve yarışa kimseyi karıştırmayacak iradeye sahip olduklarının bilincini taşıdıklarını belirterek, “İçimizde yaşananlara kimseyi karıştırmayız. Uzaktan bakana yan baktırmayız. Biz ‘biriz ve bütünüz’ diyorsak, biz gerçekten bir ve bütün olduğumuzu da gösterebilecek kabiliyetteyiz” diyerek sözlerini tamamladı.

ŞONYA: “BİZ İÇİMİZDE ÇATIŞIP TARTIŞABİLİRİZ, YETER Kİ DIŞTAKİLER BİZE YAN BAKMASIN”

DP Ulusal Güçler Genel Sekreteri Bengü Şonya, partinin birlik ve bütünlüğünün her şeyden önemli olduğunun altını çizerek konuşmasına başladı.

Kongrede iki adayın sergilemiş olduğu kardeşlik ve dostluğun kendisini onurlandırdığına dikkat çeken Şonya, bu tavrın DP Ulusal Güçler’e yakışan bir tavır olduğunu belirtti ve “Düşmanın taşı değil, dostun attığı gül yaralar. Dolayısıyla biz kendi içimizde çatışıp, tartışabiliriz. Yeter ki dıştakiler bize yan bakmasın” dedi. 

Bengü Şonya, 2 Şubat’da gerçekleşecek IX. Olağan Kurultayı’na yönelik sürdürdüğü konuşmasının devamında şunları söyledi:

“KALKMAYA HAZIR UÇAK”

“DP Ulusal Güçler şu anda pistte motorları çalışan, kalkmaya hazır bir uçak gibidir. Dolayısıyla uçağın pilotunu 2 Şubat’ta siz seçeceksiniz. O gün için sizden bugünden ricam, hepimiz bu kurultaya katılalım. Herkes gönlünde hangi aday yatıyorsa onu desteklesin. Partimizin başına getirsin. Seçileni bu uçağın pilotu yapalım ve bu uçağı uçuralım.” 

OZAN BEYSAN: “HALKIN UMUDU DP ULUSAL GÜÇLER’DİR”

Lefkoşa İlçe Başkanı Ozan Beysan da konuşmasında, demokrasinin bir parçası olan kongrelerin eleştiri, öz eleştiri, katılım ve temsiliyet süreci olduğunu belirterek, Lefkoşa ilçesi yönetim kurulu olarak parti ve ülke için ellerinde geleni yaptıklarını kaydetti.

Beysan, “Hep birlikte çalıştık, hep birlikte inandık, bir bütün olduk ve partimizi iktidara taşıdık” diyerek, halkın umudunun DP Ulusal Güçler olduğunu kaydetti.

“Ülke genelinde olduğu gibi, Lefkoşa İlçesi’nde de partimize yoğun katılımlar artarak devam ediyor. Yeni katılımlarla ve inançla partimizde görev isteyen insanımızın sayısı her geçen gün artmaktadır. Çünkü umut DP Ulusal Güçler’dir” diyen Beysan, yerel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değindi.

Beysan, seçimlerde partisinin başarılı olacağına inanç belirterek, başarının kolay elde edilmediğine dikkat çekti ve her başarının arkasında hedef, kararlılık ve inancın var olduğunun altını çizdi.

Konuşmaların ardından DP Ulusal Güçler Lefkoşa İlçesinin faaliyet ve mali raporları okunarak aklandı. Ardından seçime geçildi.

İLÇE YÖNETİM VE DİSİPLİN KURULU’NA SEÇİLEN İSİMLER

DP Ulusal Güçler Lefkoşa İlçe Başkanlığı’na Ozan Beysan oy birliğiyle seçildi.

İlçe Yönetim Kurulu’na ise; Ozan Erenay, Kansu Aksu, Fahri Arabacıoğlu, Mehmet Sporcuoğlu, Mehmet Bicen, Ahmet Küçük, Tigin Kişmir, Enver Baturalp, Mustafa Toycan, Faik Bozkaya ve Cebrail Doğan oy birliği ile seçildi.

İlçe Disiplin Kurulu’na oy birliğine seçilen isimler ise şunlar: “Özdemir Koruyan, Ahmet Özturan, Sevgi Ortaç, Mahmut Varol, Adnan Takotlı, Mustafa Yılmaz.”

DP Ulusal Güçler Lefkoşa İlçe Kongresi, seçimlerin ardından gerçekleşen dilek ve temenniler bölümüyle son buldu.

TAK

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.