1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “DUR! O DAHA ÇOCUK”
“DUR! O DAHA ÇOCUK”

“DUR! O DAHA ÇOCUK”

“Dur! O Daha Çocuk

A+A-

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İLE TELSİM, 1 HAZİRAN DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ NEDENİYLE ÇOCUK İHMAL VE İSTİSMARINI AZALTMAK İÇİN PROJE HAZIRLADI

Çocuk ihmali ve istismarını en aza indirmek için “Dur! O daha çocuk” projesi hazırlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Telsim’in, 1 Haziran Dünya Çocuk Günü dolayısıyla birlikte gerçekleştirecekleri proje bugün tanıtıldı. Milli Eğitim Bakanlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında, Milli Eğitim Bakanı Mustafa Arabacıoğlu, Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar ve Sosyal Hizmet Uzmanı Barış Başel birer konuşma yaptı.

ARABACIOĞLU

Milli Eğitim Bakanı Mustafa Arabacıoğlu, 1Haziran Dünya Çocuk Günü dolayısıyla bir dizi şölen düzenlendiğini belirterek, bakanlık olarak farklı bir etkinlik gerçekleştirmek için çocuk ihmali ve istismarını en aza indirmek için Telsim’le birlikte “o daha çocuk” isimli eğitim programı hazırladıklarını anlattı.

BU proje kapsamında haziran ayı boyunca öğretmenlere, ardından da okulların açılmasıyla velilere ve öğrencilere eğitim programı uygulayacaklarını ifade eden Arabacıoğlu, amaçlarının çocukların başına gelebilecek olayların tedbirini önceden alabilmek olduğunu söyledi.

Arabacıoğlu, Telsim’e, eğitime yaptığı katkı ve bu konudaki duyarlılığından dolayı kutladı.

TANPINAR

Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar ise, Dünya Çocuk Günü kapsamında böylesi bir etkinliği gerçekleştirmekten büyük heyecan duyduklarını belirtti. Tanpınar, Arabacıoğlu’nun da bu projeyi sunduklarında aynı heyecanı yaşadığını gözlemlemekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Projenin tanıtımı için çocuk ihmali ve istismarı konusuna giriş yapabilecek bilgilendirici bir kitapçık hazırladıklarını belirten Tanpınar, bu projenin velileri, çocukları ve eğitimcileri kapsayan 3 ayaklı bir proje olduğunu anlattı.

Tanpınar, toplumun tüm ilgili kesimlerinin çocukların etkilendiği sosyal riskleri en aza indirmek için bilgilendirileceğini ve bu riskleri en aza indirmek için mücadele edeceklerini belirtti.

BAŞEL

Sosyal Hizmetler Uzmanı Barış Başel ise, özellikle çocukların devletin bir kademesinde yurttaş olarak kabul edilmesinin çok önemli bir adım olduğuna işaret ederek, “Onları koruyabilmek, risklerin önüne geçebilmek için yapılacak bir eğitim seferliğine giriştik” dedi.

Başel, ilk olarak sosyal hizmetlere en fazla ihbarda bulunan eğitimcileri bilgilendireceklerini söyleyerek, bu projeye katkı koyan Telsim’e ve bir parçası olmayı kabul eden Eğitim Bakanlığı’na teşekkür etti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.