1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. ELEKTRİK İNDİRİMİ BEKLEMEYİN…!
ELEKTRİK İNDİRİMİ BEKLEMEYİN…!

ELEKTRİK İNDİRİMİ BEKLEMEYİN…!

ELEKTRİK İNDİRİMİ BEKLEMEYİN…!

A+A-
AKİM TEPKİ GÖSTERDİ: Kıb-Tek Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Akim, Başbakan’ın elektrik indirimi konusundaki açıklamalarına tepki gösterdi.
“KIB-TEK’İ SİYASET BATIRACAK”: İsmet Akim, elektrik fiyatlarında öngörülen indirimin yetersiz olduğu ve daha fazla indirime gidilmesi gerektiğini açıklayan Başbakan Yorgancıoğlu’na atıfta bulunarak, Kıb-Tek’in siyaset tarafından batırılacağını ima etti.

Kıb-Tek Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Akim, elektrik fiyatlarında indirime gidilmesi konusunda, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’nun açıklamalarına tepki gösterdi. İsmet Akim, elektrik fiyatlarında öngörülen indirimin yetersiz olduğu ve daha fazla indirime gidilmesi gerektiğini açıklayan Başbakan Yorgancıoğlu’na atıfta bulunarak, Kıb-Tek’in siyaset tarafından batırılacağını ima etti ve gazetemize şunları söyledi:

“UCUZLAMAYACAK ÇÜNKÜ BAŞBAKAN AZ BULDU”
Elektrik fiyatlarında indirime gidilmesi konusunda son durumun ne olduğu ve elektrik fiyatlarında ne kadar indirime gidileceği sorumuz üzerine İsmet Akim, “Ucuzlamayacak bu durumda, çünkü Sayın Başbakan ucuzlamayı az buldu” dedi.

“UCUZLATIRIZ AMA KURUM BATAR”
Elektrik fiyatlarında indirime gidilmesi konusunda sorunun ne olduğunu sorduğumuz Başkan Akim, “Biz ucuzlatırız elektriği ama Elektrik Kurumu batar” dedi ve ekledi:

“Kuruma 400 milyon borç bıraktılar, şimdi bu kurum ya borcu ödeyecek ya ayakta kalacak ya sosyal devlet anlayışıyla hareket edecek ya da maliyetinin altında elektrik verecek?”

“KURUMU SİYASET KURTACAK”
Elektrik fiyatlarında yapılacak indirim konusunda anlaşmazlık yaşandığı ortada iken, bunun vatandaşa nasıl yansıyacağı sorusuna karşılık da Kıb-Tek Yönetim Kurulu Başkanı Akim, “Elektrik Kurumu’nu siyaset kurtaracak. Başbakanın takdiridir. Başbakan ne derse onu yapacağız” diyerek, kinayeli söylemlerde bulundu.

BAŞBAKAN: “DAHA ÇOK İNDİRİM OLMALI”
Bilindiği gibi, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası EL-SEN Başkanı Çağlayan Cesurer, yakıt fiyatlarındaki düşüşe bağlı olarak elektrik fiyatlarında indirime gidilmesi konusunda açıklama yaptı ve Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Yönetim Kurulu tarafından alınan kararların, Bakanlar Kurulu’nda onaylanmadığını söyledi.

Bunun üzerine Başbakan Yorgancıoğlu açıklamasında, Elektrik Kurumu Yönetim Kurulu’nun elektrik fiyatlarının sınırlı bir oranda düşürülmesi ile ilgili talebini Bakanlar Kurulu’na ilettiğini ve konuyu değerlendiren Bakanlar Kurulu’nun bu indirimlerin fuel oilde meydana gelen düşüşleri de dikkate alarak daha çok olması gerektiği kanaatine vardığını söyledi.

Detay

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.