1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. EROL DİKER'E İŞKENCE YAPILMADI
EROL DİKER'E İŞKENCE YAPILMADI

EROL DİKER'E İŞKENCE YAPILMADI

Cinayet sanığı Erol Diker’in Mustafa Diker’e tecavüz ettiğine ilişkin ifadeyi polisin işkencesi sonucu imzaladığını ileri sürmesi sonucu, önceki gün başlayan duruşmaya dün de kaldığı yerden devam edildi.

A+A-

Cinayet sanığı Erol Diker’in Mustafa Diker’e tecavüz ettiği iddialarının yer aldığı ifadeyi, polisin işkencesi sonucu imzaladığını ileri sürmesi sonucu önceki gün başlayan duruşmaya dün de yeni tanıkların dinlenmesi ile kaldığı yerden devam edildi.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görüşülen duruşmada, tanık kürsüsüne, Adli Tıp Uzmanı İdris Deniz ve Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde hücrede görevli polis memuru Kemal Cicibaba çıktı.

Deniz: İşkence bulgusu tespit edilmedi

İddia makamının tanığı olarak mahkemede ifade veren Adli Tıp Uzmanı İdris Deniz, 19 Nisan 2012 tarihinde sanık Erol Diker’in genel muayenesini yaptığını ve muayene sonucunda tespitlerine ilişkin bir rapor yazdığını söyledi.

Hazırlamış olduğu raporu mahkemeye kanıt olarak sunan Deniz, polisten yapılan yazılı talep doğrultusunda 19 Nisan 2012 tarihinde sanık Erol Diker’i muayene ettiğini ve muayene sonucunda, sanığın genel durumunun iyi, şuurunun açık olduğunu, vücudunda yeni oluşmuş bir dayak ya da yara izine rastlanmadığını mahkemeye aktardı.

İddia makamının sorularını yanıtlayan tanık İdris Deniz, sanık Erol Diker’de herhangi bir şiddet bulgusuna rastlamadığını yineleyerek, olsaydı bunu gözden kaçırmasının mümkün olmayacağını ve mutlaka raporunda belirteceğini ifade etti.

Cicibaba: Tutukluların hücre giriş çıkışları kayıt altında

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün ikinci tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde hücrede görevli polis memuru Kemal Cicibaba dinlendi.

Kemal Cicibaba, sanık Erol Diker’in 14 Nisan 2012 tarihinde saat 16.00’da hücreye giriş kaydının yapıldığını 15 Nisan 2012 saat 08.00’a kadar da hücresinden hiç çıkarılmadığını kaydetti.

O gün kendisinin mesai yaptığını ve tutukluların hücre giriş-çıkış kayıtlarının kendisi dışında kimse tarafından değiştirilmesinin veya yok edilmesinin mümkün olmadığını söyledi.

“Sanık, Aslan Coşkun ile görüşmek istedi”

Polis memuru Kemal Cicibaba, 17 Nisan 2012 tarihinde saat 15.25’te sanığın kendisini çağırarak, müfettiş Aslan Coşkun ile görüşmek istediğini söylediğini, kendisinin de sanığın talebini Aslan Coşkun’a ilettiğini kaydetti.

Kemal Cicibaba, aynı gün Aslan Coşkun ile görüşmesi için sanığı polis memuru Polat Abatay’a teslim ettiğini belirtti.

Cicibaba, sanığın 18 Nisan 2012 gecesi saat 00.25’te de hücreye geri getirildiğini ifade etti.

İddia makamının, “Sanık hücreye geri getirildiğinde yürüyüşünde bir anormallik gördünüz mü veya normalin dışında herhangi bir tavır?” şeklindeki sorusuna Kemal Cicibaba, “Hayır gayet normal görünüyordu. Yürüyüşü de gayet normaldi” diye cevap verdi.

 

Havadis

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.