1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. GAÜ İLE KHK ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI
GAÜ İLE KHK ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

GAÜ İLE KHK ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ile Kamu Hizmeti Komisyonu (KHK) Başkanlığı arasında, her seviyedeki öğretmenlik sınavları için soru tedarikine yönelik işbirliği protokolü GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüsü Rektörlük Binası’nda imzalandı.

A+A-

GAÜ İKİ YIL SÜRE İLE ÖĞRETMENLİK SINAVLARINDA KULLANILACAK SORULARI MUTLAK GİZLİLİK ÇERÇEVESİNDE KAMU HİZMETİ KURUMU’NA TEDARİK EDECEK

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ile Kamu Hizmeti Komisyonu (KHK) Başkanlığı arasında, her seviyedeki öğretmenlik sınavları için soru tedarikine yönelik işbirliği protokolü GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüsü Rektörlük Binası’nda imzalandı.

Protokole Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanı Kamil Kayral, GAÜ CEO’su ve Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Asım Vehbi imza atarken, Protokol imza törenine KHK üyesi Gürsel Selengil, KHK İdari Müdürü Tuncay Yalçuk, Rektör Yardımcılarından Prof. Dr. Sadık Ülker ve Doç. Dr. Zafer Ağdelen katıldı.

Öğretmenlik sınavı için imzalanan protokol ile hazırlanacak sorular genel öğretmenlik bilgisi ve bilinen branşları kapsayacak ve GAÜ iki yıl süre ile öğretmenlik sınavlarında kullanılacak soruları mutlak gizlilik çerçevesinde Kamu Hizmeti Kurumu’na tedarik edecek.

KAYRAL

KHK Başkanı Kamil Kayral, KHK olarak yeni bir yapılanma içerisine girdiklerini belirtirken, soru bankalarını yenilemek istediklerini ifade etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanı Kamil Kayral, amaçlarının kamu sınavlarını daha da şeffaflaştırmak ve sınavlarla ilgili karmaşıklığı ortadan kaldırmak olduğunu belirterek, bunun için soru stili, teknik ve güvenilirlik konularında yenilenmeyi düşündüklerini vurguladı.

Ayrıca Komisyon olarak  GAÜ ile birlikte yapabilecekleri yeni projelerinin de olduğunu belirten Kayral, önümüzdeki dönemlerde sınavları bilgisayar üzerinden yapmak istediklerini ve bunun için GAÜ bünyesinde bulunan büyük bilgisayar salonlarına ihtiyaç duyacaklarını belirtti.

VEHBİ

İmzalanan protokol anlaşmasının ardından açıklamlarda bulunan GAÜ CEO’su ve Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Asım Vehbi, kamu hizmetleri konusunda bugüne kadar üniversitelerle buna benzer işbirliklerinin yapılmadığını, bu adımı attıkları ve bu  protokol anlaşmasını diğer üniversiteler ile birlikte GAÜ ile de gerçekleştirerek ülkede bulunan haksız rekabeti engelledikleri için KHK Başkanı Kamil Kayral’a teşekkür etti.

Vehbi, ayrıca yapılan bu protokol anlaşmasının gelecekte devlet ve ünüversiteler arasında yapılacak olan işbirliklerine örnek olmasını ümit ettikleirni vurguladı.

Vehbi uzun yıllardır halkın devlet istihtamlarına yönelik bir güvensizliğinin olduğunu dile getirerek, bu sayede şeffaflığın ve güvenin de artacağını sözlerine ekledi.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.