1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “İŞBİRLİĞİ DOSYASI”
“İŞBİRLİĞİ DOSYASI”

“İŞBİRLİĞİ DOSYASI”

Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) heyeti, Milli Eğitim Bakanı Mustafa Arabacıoğlu’nu ziyaret ederek, Bakanlık ve Oda arasında yapılmasını beklediği işbirliği konularını içeren dosya sundu.

A+A-

ARABACIOĞLU: “MESLEKİ TEKNİK OKULLARLA İLGİLİ AÇILIM HEDEFİMİZ VAR... SAĞLIKLI BESLENME VE YERLİ ÜRÜN TÜKETİMİ ÖNEMLİ... İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ”

ÇIRALI: “YEREL ÜRÜNLERİN İÇ PİYASADA KULLANIMINI ARTIRMA BİLİNCİ İÇİN OKULLARDA ETKİNLİK DÜZENLEYECEĞİZ”

Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) heyeti, Milli Eğitim Bakanı Mustafa Arabacıoğlu’nu ziyaret ederek, Bakanlık ve Oda arasında yapılmasını beklediği işbirliği konularını içeren dosya sundu.
Oda, yerli ürünlerin iç piyasada kullanımının artırılması bilincinin okullarda yaygınlaştırılması ve sağlıklı beslenme projeleri hakkında bilgi verdi.

ÇIRALI, KOORDİNASYON KURULU İSTEDİ

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, KTSO Başkanı Ali Çıralı ziyarette, Sanayi Odası ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında işbirliği yapılacak konuların bulunduğunu, bu konuda bir koordinasyon kurulu talep ettiklerini açıkladı.

Çıralı, yerli ürünlerin iç piyasada kullanım oranlarını arttırma yönünde çalışmaların bulunduğunu, bu çerçevede okullarda bu bilinci yaymak için etkinlikler düzenleneceğini, yerel ürünlerle sağlık beslenme projelerinin olduğunu ifade etti.

Çıralı, ara eleman yetiştirme konusunda da ellerinde bazı verilerin bulunduğunu belirterek söz ettiği konularla ilgili destek beklediklerini söyledi.

ARABACIOĞLU: “AÇILIM HEDEFİMİZ VAR”

Milli Eğitim Bakanı Mustafa Arabacıoğlu, mesleki teknik okulları ile ilgili açılım hedeflerinin olduğunu, Sanayi Odası’nın görüşlerini alarak hangi alanlarda ne kadar ara elemana ihtiyaç duyulduğu konusunda istişare etmek istediklerini söyledi.

Sağlıklı beslenme ve yerli ürünlerin tüketilmesinin önemli olduğunu vurgulayan Arabacıoğlu, bu çerçevede Sanayi Odası ile her zaman işbirliği içerisinde olacağını belirtti.

Tak

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.