1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. İSVİÇRE'DE AYAKTA ALKIŞLANDI
İSVİÇRE'DE AYAKTA ALKIŞLANDI

İSVİÇRE'DE AYAKTA ALKIŞLANDI

İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen uluslararası ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Doç. Dr. İrfan S. Günsel Dünya’ya seslendi.

A+A-

 

İspanya merkezli Business Initiative Directions kuruluşu tarafından İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen uluslararası ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Doç. Dr. İrfan S. Günsel Dünya’ya seslendi.

Yakın Doğu Üniversitesi, Kıbrıs (Near East University,Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya gore; Doç. Dr. İrfan S. Günsel’in Business Initiative Directions (BID) kuruluşu tarafından uluslararası katılım ile İsviçre’nin Cenevre kentinde 15.'si gerçekleştirilen ödül töreninin açılış konuşmasını yaparak YDÜ Hastanesi’nin başarılarının Dünya tarafından kabul görerek ödüllendirilmesinin KKTC’nin sağlıkta geldiği yüksek mertebeyi en iyi şekilde gösterdiğini söyledi.

YDÜ Hastanesi’ne ödüllerin verilmesi sadece YDÜ’yü değil, Kıbrıs Türk Halkını, ülkemizi ve devletimiz KKTC’yi de yüceltiyor…

“Üniversitemiz YDÜ’nün ve Hastanemizin uluslararası alanda yürüttüğü faaliyetlerinin de katkısıyla eğitim, sağlık ve turizm alanları başta olmak üzere ülkelerimiz arasında  sürdürülen işbirliğinin gün geçtikçe kıtalara genişliyor olmasından büyük bir mutluluk duyuyoruz” diyen Doç. Dr. İrfan S. Günsel Dünya’nın pek çok önemli şehirinde saygın kuruluşlar tarafından düzenlenen böylesine nitelikli uluslararası toplantılarda YDÜ Hastanesi’ne ödüllerin verilmesinin sadece YDÜ’yü değil Kıbrıs Türk Halkını, ülkemizi ve devletimiz KKTC’yi de yücelttiğini söyledi.
YDÜ’nün faaliyetleri ile ülkeler arası işbirliği giderek kıtalara genişliyor…

Çok uluslu toplantıların ülkelerin tanıtımına büyük katkısı olduğunu belirten Günsel, “15.’sini gerçekleştiren BİD kuruluşuna bizim ve diğer ülkelerin tanıtımına yaptığı katkıdan ve ayrıca mevcut işbirliklerinin de yakın coğrafyalardan kıtalara genişlemesine vesile olduğundan ötürü teşekkür etti. Günsel konuşmasında ayrıca YDÜ Hastanesi’ne Dünya’nın pek çok ülkesinde verilen ödüllerin gururunun Kıbrıs Türk Halkı’na ait olduğunu da yineledi.

Kıbrıs Türk Halkı’nın azmi sayesinde KKTC Dünya’da örnek gösterilen bir konuma gelmiştir…

İ. Günsel, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin, artık Dünya’da bilinir olduğuna ve bu bilinirliğin de gün geçtikçe elde edilen uluslararası başarıların katkısıyla daha da arttığını vurguladığı konuşmasında “ KKTC’nin dünya üzerinde alanı ve nüfusu bakımından küçük bir devlet olmasına rağmen, tarihi, kültürü, turistik zenginlikleri yanısıra insanlarının azmi, çalışkanlığı sayesinde yaratılan Yakın Doğu Üniversitesi ve Hastanesi gibi eserleriyle, bugün dünyada kabul edilen standartların daha ileriye götürülmesi için uğraş veren, bilim, sağlık alanlarındaki başarılı uygulamaları ve sahip olduğu yüksek teknolojisiyle dünyada örnek gösterilen bir konuma gelmiştir” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.