1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. 'KAHREDEN ÖLÜM' DİYE OKUDUĞU, KENDİ ÖLÜM HABERİYDİ
'KAHREDEN ÖLÜM'  DİYE OKUDUĞU, KENDİ ÖLÜM HABERİYDİ

'KAHREDEN ÖLÜM' DİYE OKUDUĞU, KENDİ ÖLÜM HABERİYDİ

KKTC'de yaşanan ilginç olay.. ‘Kahreden ölüm’ başlığı... kendi resmi ile karşılaştı;

A+A-

 

Açıklama gönderdi, ‘Ölüm haberiyle’ karşılaştı
 
İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Birliği Başkanı Uğur Ergün, hafta sonu meydana gelen iş kazasına ilişkin açıklama yaptı, ertesi gün gazetede kendisinin ölüm haberiyle karşılaştı.

Pazar günü meydana iş kazasında hayatını kaybeden Suriyeli işçi yerine, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlar Birliği Başkanı Uğur Ergün’ün fotoğrafını kullanan Afrika Gazetesi, Ergün’den Suriyeli Mülteci diye bahsetti, öldüğünü duyurdu.

‘Kahreden ölüm’ başlığını manşete taşıyan gazete, iç sayfalarda da Ergün’ün fotoğrafını ‘Hayatını kaybeden genç işçi’ olarak kullandı.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Birliği Başkanı Uğur Ergün, tüm basına gönderdiği açıklama ile iş kazalarına ve kaybedilen yaşamlara dikkat çekmiş, süratle önlemlerin alınması gerekliliğine işaret etmişti.

 

khrt.jpg

Ergün'ün yazılı açıklaması şu şekilde idi;

Ergün : Tüm iş yerleri denetlenmeli

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Birliği, artan iş kazaları konusunda uyarılarda bulundu.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Birliği Başkanı Uğur Ergün, yaptığı yazılı açıklama da ; İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’nın, inşaat şantiyeleri başta olmak üzere, tüm iş yerlerinde uygulanmasını ve denetim yapılmasını istedi.

Açıklamasında otel inşaatında yaşamını yitiren Cuma Cemiloğlu’nun kaybından duyulan üzüntüyü de aktaran Ergün; İş Sağlığı Güvenliği Uzmanları Birliği’nin ilgili bakanlığı denetim başlatması için defalarca uyardığını bildirdi.

Uyarılara rağmen denetimlerin göstermelik yapıldığını iddia eden Ergün, denetimden sorumlu personelin kaçak işçi teftişlerine yönlendirildiğini belirtti.

Ergün, özel sektördeki tüm işletmelerin de devletin denetim yapmasını beklemeden İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’nın gerektirdiği risk analizlerini yaptırması ve risk değerlendirme raporlarını hazırlatması gerektiğini vurguladı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.