1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. KKTC'DE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM RÜZGARI…
KKTC'DE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM RÜZGARI…

KKTC'DE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM RÜZGARI…

“Halkın gücü lideri ile birleştiğinde karşısında hiçbir şey duramaz”

A+A-

BAĞIMSIZ ADAY AKINCI İSKELE BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİ

AKINCI: “LİDERİN GÜCÜ, HALKIN GÜVENİDİR”

Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Mustafa Akıncı, halkın güven duyacağı bir lider aradığını, liderin gücünün de halkın güveni olduğunu belirterek, “Halkın gücü lideri ile birleştiğinde karşısında hiçbir şey duramaz” dedi.

Mustafa Akıncı’nın Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Akıncı dün İskele bölgesinde temaslarda bulundu. Akıncı bu çerçevede sırasıyla Ötüken, Aygün, Kuzucuk, Sınırüstü, İskele, Altınova ve Ağıllar’ı ziyaret etti. Akıncı’ya ekibindeki gönüllülerin yanı sıra Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı da eşlik etti.

Ziyaretlerinde yurttaşların Kıbrıs ve toplumsal konularla ilgili sorularını yanıtlayan Akıncı, önümüzdeki seçimin partiler seçiminden farklı olduğuna işaret ederek, “Bu seçimde Kıbrıs Türk toplumu, liderini seçecek” dedi.

Kıbrıs sorunun çözümü için uğraş vereceğini ve bunu yaparken Kıbrıs Türk toplumunun çıkarlarını ön planda tutarak koruyacağını kaydeden Akıncı, ancak Kıbrıs sorunuyla uğraşırken iç konuların da ihmal edilmemesi gerektiğini vurguladı.

Akıncı, bunun için Cumhurbaşkanlığı’na üretim, kırsal bölgeler trafik, çevre, kültür-sanat gibi bir çok konuda araştırma yaparak raporlar hazırlayacak uzmanların alınabileceğini kaydetti.

Akıncı, bu raporlar ışığında hükümete rehberlik ederek yol gösterici olabileceğini, kamuoyu yaratabileceğini kaydetti ve “Halk en çok adaletsizliklerden ve çözümsüzlükten şikâyetçi. Bu nedenle güven duyacağı bir lider arıyor. Hiç kimse halkın gücü karşısında duramaz. Lider gücünü halkın güveninden alır” diye konuştu.

Bağımsız ve tarafsız bir Cumhurbaşkanı olacağını, bunu gerek Belediye Başkanlığı, gerekse Başbakan Yardımcılığı ve Turizm Bakanlığı görevlerini yerine getirirken de kanıtladığını söyleyen  Akıncı, şöyle devam etti:

“Ancak bağımsızlık ve tarafsızlık, ilkesizlik demek değildir. Ben, halktan, sosyal adaletten, emekten, üretimden, demokrasiden ve çoğulculuktan yana elbette tarafım. Bir Cumhurbaşkanı parti rozetine, kimin en iyi bayrak salladığına göre hareket etmemeli, herkese eşit mesafede durmasını davranmasını bilmeli, herkesi kucaklayabilmeli. Bu ülkede artık, bilgiye, birikime, deneyime ve işinin ehli olma gibi yeteneklere değer verilmeli.”

Akıncı, her ziyaret ettiği beldede halktaki değişim istemini gördüğünü ve yurttaşların bireysel değil, toplumsal çıkarların önemli olduğunun farkına vardığını gözlemlediğini belirterek, “Biz bu seçimi kazanacağız. Ne para, ne vaatler ne de tehditlerin halkımızı yıldırmayacağına dair inancım tamdır” diye konuştu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.