1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. KKTC'DE DURUM NEREYE GİDİYOR...
KKTC'DE DURUM NEREYE GİDİYOR...

KKTC'DE DURUM NEREYE GİDİYOR...

Dövizdeki hızlı artışlar, uyuşturucu batağının giderek büyümesi, bozuk sağlık sistemi, işsizlik, geçim sıkıntıları, kumar-fuhuş, vergi kaçakçılığı, bankaların önlenemeyen tefeciliği ve soygunu...

A+A-

 

Kamu-Sen Genel Başkanı Mehmet Özkardaş, Merkezi Cezaevi’nde “bir gardiyanın mahkumlara uyuşturucu ve yasak olan bazı maddeler sağladığı” iddialarının mutlaka sonuna kadar araştırılarak, bağlantılarının bulunması ve cezaevinde başka bağlantılar varsa bunların ortaya çıkartılması gerektiğini ifade ederek, “Gardiyanlar içindeki çürükler ayıklanmalıdır” dedi.

Özkardaş yazılı açıklamasında, “dövizdeki hızlı artışlar, uyuşturucu batağının giderek büyümesi, bozuk sağlık sisteminin sağlık çalışanları ile halkı karşı karşıya getirmesi, eğitimdeki çöküş, işsizlik, geçim sıkıntıları, yolsuzlukların hesabının sorulmaması, kumar-fuhuş, vergi kaçakçılığı, bankaların önlenemeyen tefeciliği ve soygunu” karşısında 7-8 yıldır maaş ve ücretlerine artış alamayan dar gelirli insanların bulunduğunu kaydetti.

Özkardaş, yöneticilere yönelik eleştirilerde ve suçlamalarda bulunarak, Erenköy Sağlık Merkezinde yaşanan ölüm ve saldırıya uğrayan doktorun yaşadığı durumun sorumlusunun da yöneticiler olduğunu savundu.

Yeni hükümetin ve Sağlık Bakanı'nın, sağlıkta yaşanan ve artık kaldırılamayacak duruma gelen doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanlarının personel eksikliğini, araç-gereç ve cihaz eksikliklerini gidermesi gerektiğine vurgu yapan Özkardaş, “Para yok”  veya “Yıllık açılacak toplam kadro sayısını aşamayız” mazeretlerinin kabul edilemez olduğunu kaydetti.

Özkardaş, Merkezi Cezaevi'nde bir gardiyanın mahkumlara uyuşturucu ve yasak olan bazı maddeler sağladığı iddialarının da mutlaka sonuna kadar araştırılarak, bağlantılarının bulunması gerektiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Cezaevinde başka bağlantılar varsa bunlarda ortaya çıkartılarak, Gardiyanlar içindeki çürükler ayıklanmalıdır.

Tüm gardiyanları toplum içerisinde sürekli sorgulanır ve şüpheli durumuna düşürecek bu olaylar hafife alınıp geçiştirilemez.”

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.