1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. KREDİ KARTI SAHTEKARLARI...
KREDİ KARTI SAHTEKARLARI...

KREDİ KARTI SAHTEKARLARI...

Yurt dışında yaşayan yabancı uyruklu kişilerin kredi kartlarıyla alışveriş yapan zanlılar hakkındaki polis soruşturması tamamlandı;

A+A-

 

Kıbrıs Sözcü'nün haberine göre, Girne’de 31 Mart’ta yurt dışında yaşayan yabancı uyruklu kişilerin kredi kartlarıyla alışveriş yapan zanlılar Antranik Yaldızciyan ve Kadir Yazıcı, hakkındaki polis soruşturması tamamlandı. Her iki zanlı da KKTC ile yasal bağlarının olmaması nedeniyle yargılanacakları güne kadar Merkezi Cezaevi’ne hükümsüz tutuklu olarak gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin huzurunda görüşülen davada, Başsavcılık adına Mustafa Atakara, polis memuru Mehmet Davulcu’yu tanık olarak dinletti.
Mahkemede olayla ilgili bulguları aktaran Mali Suçlarla Mücadele Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mehmet Davulcu, zanlı AntranikYaldızciyan ve Kadir Yazıcı’nın Girne’de meydana gelen “Sahte davranışla mal temini” ve “Sahte davranışla mal temin etmeye teşebbüs” suçlarından methaldar olduklarını söyledi.

Davulcu, zanlıların 8 Ocak 2015 ve 10 Ocak 2015 tarihlerinde KKTC’ye henüz tespit edilemeyen yabancı uyruklu iki kişi ile birlikte giriş yaptıklarını ve tasarruflarında getirdikleri çalıntı veya sahtelenmiş oldukları düşünülen yabancı kişilerin kredi kartlarıyla iki ayrı cep telefonu mağazasından toplam 11 bin 200 TL değerinde iPhone marka cep telefonu alarak yurt dışına çıktıklarını aktardı.

Zanlıların son olarak 31 Mart tarihinde Türkiye’den 600 Euro karşılığında satın aldıkları sahte veya çalıntı 6 adet kredi kartıyla KKTC’ye giriş yaptıklarını ve cep telefonu satan bir mağazadan alışveriş yapmaya çalıştıklarını ancak, tüm kartlardan yetersiz bakiye çıktığı için alışveriş yapamadıklarını aktardı.

Zanlılar aleyhinde başlatılan polis soruşturmasının tamamlandığını, zanlıların TC vatandaşı olduğunu ve serbest kalmaları halinde ülkeyi yasadışı yollardan yargılanmaktan kaçabileceklerine dikkat çeken Davulcu, zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Huzurundaki şahadeti ve avukatlarının itirazı olmamasını dikkate alan Kıdemli Yargıç Ulutekin, her iki zanlının da yargılanacakları güne kadar 25 günü geçmeyecek bir süreyle Merkezi Cezaevi’ne hükümsüz tutuklu olarak gönderilmelerini emretti.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.