1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. KTEZO GÜZELYURT-LEFKE İLÇESİ TOPLANTI DÜZENLEDİ
KTEZO GÜZELYURT-LEFKE İLÇESİ TOPLANTI DÜZENLEDİ

KTEZO GÜZELYURT-LEFKE İLÇESİ TOPLANTI DÜZENLEDİ

Tulga, turizmde ve yerli pazarda meyve suyu tüketiminin sağlanmasıyla narenciyenin dalda kalmaktan kurtulabilir.

A+A-

TULGA: “TURİZMDE VE YERLİ PAZARDA MEYVE SUYU TÜKETİMİYLE NARENCİYE DALDA KALMAKTAN KURTULABİLİR”

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) Başkanı Hürrem Tulga, turizmde ve yerli pazarda meyve suyu tüketiminin sağlanmasıyla narenciyenin dalda kalması sorunun aşılabileceğini; bu yolla ekonomik  toplumsal kalkınmanın sağlanabileceğini ifade etti.

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) ile KTEZO Güzelyurt–Lefke İlçesi dün ortak toplantı düzenledi.

KTEZO Başkanı Hürrem Tulga’nın verdiği bilgiye göre toplantıya esnaf ve zanaatkârlar yanında, milletvekilleri, bölge üretici birlikleri ve sivil toplum örgütü temsilcileri de katıldı.

Toplantıda, üniversite-kent ilişkisinin sağlanması, bu noktada taşımacılığın sistemli bir şekilde ele alınması, kent çarşı alanlarını çekim merkezi olacak şekilde ele alınması, pazar yerlerinin denetiminin yapılması yanında kent çarşı alanlarının, sigorta, vergi, kredi sorunlarının derhal çözümlenmesi konuları ele alındı.

Toplantı KTEZO Güzelyurt–Lefke İlçesi Sözcüsü Ali Volkan’ın bölge sorunlarıyla ilgili konuşmasıyla başladı.

Ali Volkan konuşmasında 1990’lı yıllardan bugüne sorunların kar topu gibi büyüdüğünü; buna Kıbrıs sorunu yanında, “kötü yönetimlerin” neden olduğunu söyledi.

Volkan, Yaşananların kader olmadığını, birlikte ve bilinçli bir şekilde hareket ederekb bu sorunların asgariye çekilebileceğini dile getirdi.

TULGA

Volkan’ına ardından konuşma yapan KTEZO Başkanı Hürrem Tulga, umutsuz olunmaması gerektiğini söyledi.

Tulga, turizmde ve yerli pazarda meyve suyu tüketiminin sağlanmasıyla narenciyenin dalda kalması sorunun aşılabileceğini; bu yolla ekonomik toplumsal kalkınmanın sağlanabileceğini ifade etti.

“Bunlar niçin yapılmıyor” diye soran Tulga, her gün ambargo, kısıtlılık, tanınmamışlıktan söz edildiği halde, en azından üretilebilen, üretilen ürünlerin tüketimini yapmak için politika geliştirilmediğini söyledi.

Kalite ve standartlar gözetilerek, ülkede üretilen tüm ürünler için gerekirse fon konmasını isteyen Tulga, bu fonun ilgili üretim alanının geliştirilmesinde kullanılabileceğini dile getirdi.

Toplantı sonunda, önümüzdeki 10 gün içerisinde ilgili bakanlık temsilcilerinin katılımı ile kitlesel bir toplantı yapılması yönünde karar da üretildi.

Ayrıca organizasyon ve örgütlenme çalışmalarını sürdürmek ve tamamlamak üzere 12 kişi belirlendi.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.