1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. MAHKUMLARIN EL EMEĞİ SATIŞA SUNULUYOR
MAHKUMLARIN EL EMEĞİ SATIŞA SUNULUYOR

MAHKUMLARIN EL EMEĞİ SATIŞA SUNULUYOR

Mahkumların el emeği satışa sunuluyor

A+A-

Cezaevi Müdürü Metin Bilmem, hükümlülerin cezaevinde ürettiği ürünlerin, 29 Mayıs’ta cezaevinde Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’nın katkılarıyla düzenleyecekleri kermesle satışa sunulacağını kaydetti.

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, Merkezi Cezaevi’nde başlatılan “Hükümlü ve Tutukluların Yeniden Topluma Kazandırılması Projesine” 10 bin TL değerinde inşaat malzemesi yardımı yaptı.

Malzemelerin teslimi dolayısıyla dün Merkezi Cezaevi’nde basın toplantısı düzenlendi. İçişleri Bakanı Hasan Alicik’in de hazır bulunduğu basın toplantısında, Cezaevi Müdürü Metin Bilmem, Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Hürrem Tulga ve Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer birer konuşma yaptı.

BİLMEM: “SOSYAL VE KÜLTREL AÇIDAN DONATMAK MÜMKÜN”

Cezaevi Müdürü Metin Bilmem, hükümlü bireylerin yeniden topluma kazandırılmasının önemine işaret ederek, bunun için hükümlü bireylerin günlük ihtiyaçlarının karşılanmasının yanında onları sosyal ve kültürel anlamda donatmanın da mümkün olduğunu belirtti. Bilmem, hükümlülerin cezaevinde ürettiği ürünlerin, 29 Mayıs’ta cezaevinde Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’nın katkılarıyla düzenleyecekleri kermesle satışa sunulacağını anlattı.

TULGA: “DIŞARDAKİLER, İÇERDEKİLER AYRIMINI ORTADAN KALDIRDIK”

Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Hürrem Tulga ise, “eğitim projeleri sayesinde neredeyse dışarıdakiler ve içeridekiler ayrımını ortadan kaldırdıklarını” belirterek, cezaevinde 9 civarında mesleğin eğitimini verdiklerini ve onları sertifika alacak noktaya taşıdıklarını anlattı. Verdikleri eğitimle ilgili bilgi veren Tulga, tüm sivil toplum kuruluşlarına bu tür katkılar yapmaları için çağrıda bulundu.

GÜRCAFER: “CAYDIRICI OLDUĞU KANITLANDI”

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, hükümlülere meslek edindirilmesi projesinin çok önceden yapılması gerektiğini kaydederek, çağdaş ülkelerdeki bu tür uygulamaların “suçu caydırıcı olduğunun kanıtlandığını” söyledi. Sivil toplum örgütlerinin bu tür projelere katkı koyması gerektiğini vurgulayan Gürcafer, 84 kalemde malzeme getirdiklerini ve bu yardımların devam edeceğini söyledi. Gürcafer, cezaevi binasının yenilenmesi konusunda uzun zamandır farklı tartışmalar yapıldığını anımsatarak, hükümetle görüşerek bina için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.