1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. MECLİS ÜYELERİ UÇUŞ MASRAFLARINI KENDİ KARŞILADI
MECLİS ÜYELERİ UÇUŞ MASRAFLARINI KENDİ KARŞILADI

MECLİS ÜYELERİ UÇUŞ MASRAFLARINI KENDİ KARŞILADI

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) arasındaki yapısal işbirliğinin geliştirilmeye devam ettiği;

A+A-

 

LTB İLE İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİNİ GELİŞTİRİYOR... LTB HEYETİ İLE İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YETKİLİLERİ İSTANBUL’DA GÖRÜŞTÜ

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) arasındaki yapısal işbirliğinin geliştirilmeye devam ettiği, Lefkoşa’ya ekilmek üzere lale soğanları ve ağaç fidanları verileceği; ayrıca parkmetre uygulamasına geçilmesi için de çalışma başlatıldığı açıklandı.

LTB Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, bu kapsamda LTB’den bir heyet geçtiğimiz hafta İstanbul’a bir ziyaret gerçekleştirerek, İBB yetkilileri ile görüştü.

LTB Asbaşkanı Akın Aktunç, meclis üyelerinden Bütçe Komisyon Başkanı Özmen Birinci ve Teknik İşler Kentsel Tasarım Komisyon Başkanı Onur Olguner’in yer aldığı ziyarette ayrıca, LTB Müdür Muavini Mustafa Korucu, Park Bahçeler ve Aydınlatma Şube Amiri Ferdiye Sav ve Dış İlişkiler Şubesi çalışanı Seden Tunççağ da hazır bulundu.

Ziyaretin LTB’ye hem farklı ve yenilikçi perspektifler, hem de yeni proje fikirleri kattığı ifade edilirken, belediyenin ihtiyacı olan konularda da katkı sağlanması yönünde adım atıldığı belirtildi.

Ziyaretler kapsamında heyet İBB’ye bağlı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanlığı, Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü, İSPARK, BELBİM A.Ş., İSTON A.Ş. ve Bilgilendirme Merkezi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

LALE SOĞANI VE AĞAÇ FİDANI TEMİN EDİLİYOR

Temasların neticesinde iki konuda önemli adımlar atıldığı belirtilen açıklamada, bunlardan birinin İBB’nin temin edeceği lale soğanları ve ağaç fidanları ile Lefkoşa’nın giriş akslarının renklendirilmesi olduğu kaydedildi.

Diğer önemli katkı konusu olarak ise; yerinde incelemeler yapılan parkmetrelerin Lefkoşa’nın yoğun ticari bölgelerinde uygulanması için bir çalışma başlatılacağı belirtildi.

“MECLİS ÜYELERİ UÇUŞ MASRAFLARINI KENDİ BÜTÇELERİYLE KARŞILADI”

Açıklamada ayrıca LTB’nin içinde bulunduğu maddi sıkıntılar nedeniyle meclis üyelerinin uçuş masraflarını kendi bütçelerinden karşıladığı da bildirildi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.