1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. NE OLACAK SONUMUZ?
NE OLACAK SONUMUZ?

NE OLACAK SONUMUZ?

''Maraş'ta bir çivi bile çakılmadı''

A+A-

Pertev Paşa Mahallesi Muhtarı Arif Cüce, yıllardır verildi, verilecek polemiği yaşayan Maraş’a bölge insanının da yatırım yapmaktan çekindiğini söyledi.

 

Gelmiş geçmiş tüm hükümetlerin Maraş bölgesine hiçbir yatırım yapmadığından yakınan Cüce, yıllardır verildi, verilecek polemiği yaşayan Maraş’a bölge insanının da yatırım yapmaktan çekindiğini söyledi. “Ne olacak bizim sonumuz” diye soran Cüce, Maraş bölgesinin ciddi bir ev ihtiyacı olduğunu vurguladı. Cüce, bölgeye sosyal konut veya belediye evleri inşa edilmesi gerektiğini savundu. Seçimler bittikten sonra birkaç bölge milletvekili hariç hiçbir siyasının bölgeye uğramadığını belirten Cüce, siyasileri sadece seçim zamanı değil her zaman bölgede görmek istediklerini söyledi.

Son zamanlarda bir hafta boyunca çeşmelerden suların akmadığı günler gördüklerini belirten Cüce, belediye başkanının kendilerine yeni bir kuyu açtığını söylediğini dile getirerek umutla sorunun çözülmesini beklediklerini ifade etti.

Mağusa Gelişim Akademisi’nin Maraş bölgesindeki binası açılacağı zaman, çocuk parkının kaldırıldığını belirten Cüce, bina biter bitmez yeni bir çocuk parkının oluşturulacağı sözünün kendisine verildiğini ancak 3 yıldır tek bir çivi çakılmadığını söyledi. 

Çocukların 3 yıldır parktan mahrum bırakıldığını aktaran Cüce, bir an önce yeni bir çocuk parkının yapılmasını istedi.

İlkokul önündeki yaya geçidi çizgileri soldu

Mahallesinin temizlik ve aydınlatma ile ilgili bir sorunu olmadığını aktaran Cüce, yaya geçidi gerektiren yerlerin bulunduğunu, ayrıca mahallede bulunan Şehit Osman Ahmet ilkokulu önündeki yaya geçidi çizgilerinin yenilenmesi gerektiğini anlattı. 

Mahallemizde işsiz var ancak yetişme tarzları da önemli

Mahallesinde işsiz gençlerin bulunduğunu belirten Cüce, ancak bunu biraz da yetişme tarzına bağladığını ifade etti. Elinde mesleği olan bir kişinin işsiz kalmayacağına inandığını söyleyen Cüce, “işsizlik ülkemizin sorunu olabilir ancak bir kişinin elinde yapabileceği bir mesleğinin de olması şart” şeklinde konuştu.

Ekonomik yönde bir zayıflama var

Mahallesinde ikamet eden insanların geçmiş yıllara göre ekonomik olarak bir düşüş içerisinde olduğunun gözlemlendiğini anlatan Cüce, bunu son zamanlarda hızla yükselen dövize bağladığını belirtti.

Maraş’a tek bir çivi çakılmadı

Gelmiş geçmiş tüm hükümetlerin Maraş bölgesine hiçbir yatırım yapmadığından yakınan Cüce, yıllardır verildi, verilecek polemiği yaşayan Maraş’a bölge insanının da yatırım yapmaktan çekindiğini söyledi. Maraş bölgesinin ciddi bir ev ihtiyacı olduğunu vurgulayan Cüce, bölgeye sosyal konut veya belediye evleri inşa edilmesi gerektiğini savundu. Seçimler bittikten sonra birkaç bölge milletvekili hariç hiçbir siyasının bölgeye uğramadığını belirten Cüce, siyasileri sadece seçim zamanı değil her zaman bölgede görmek istediklerini söyledi.

Uyuşturucu ile mücadele

Maraş bölgesinde yaygınlaşan uyuşturucu kullanımı ile ilgili olarak Maraş Birlik ve Dayanışma derneğinin çözüm için bir takım çalışmalar yaptığına değinen Cüce, bu sorunla mücadeleye devam edeceklerini kaydetti.

Diyalog

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.