1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. "ÖDEMELER YAPILMAZSA GREVE GİRECEĞİZ!"
"ÖDEMELER YAPILMAZSA GREVE GİRECEĞİZ!"

"ÖDEMELER YAPILMAZSA GREVE GİRECEĞİZ!"

BRTK'da toplu iş sözleşmesi...

A+A-

SAKALLI: “SENDİKAMIZ ÖDEMELERİN BELİRTİLEN TARİHTE YAPILMAMASI HALİNDE 5 ARALIK CUMA GÜNÜNDEN İTİBAREN SÜRESİZ GREV DÂHİL HER TÜR YASAL EYLEMİ YAPACAK”

Bay Sen Başkanı Salih Sakallı BRTK’nın içinde bulunduğu mali sıkıntıları dikkate alarak, toplu iş sözleşmesinin imzalanması ve kurumda iş barışının sağlanması için Sendikanın fazlasıyla iyi niyet ve sağduyulu tavır geliştirdiğini kaydetti.

Sakallı, ödemelerin belirtilen tarihte yapılmaması halinde Sendikanın, 5 Aralık Cuma gününden itibaren süresiz grev dâhil her tür yasal eylemi yapacağını açıkladı.

Sakallı yaptığı yazılı açıklamada, gelinen aşamada, Kurum çalışanlarının toplu iş sözleşmesinden kaynaklanan 8 aylık geriye dönük ek ödeneklerinin ödenmesinin gerektiğini ifade eden Sakallı,  BRTK çalışanlarının son bir yıldır zor günler geçirdiğini belirtti.

Kurum bütçesinde gidilen kısıtlama nedeniyle 31 Aralık 2013’te sona eren toplu iş sözleşmesinin 10 ay süren gergin müzakerelerin sonunda 5 Kasım’da imzalandığını hatırlatan Sakallı,  Bay-Sen ile Kurum müdürünün sözleşmenin imzalanmasının ardından geriye dönük ödeneklerin 15-20 gün içerisinde yapılması konusunda sözlü olarak mutabakata vardıklarını ifade etti.

Sakallı, Sendikanın ödemelerin yapılabilmesi için Kurum Maliyesi’nde yapılan çalışmaları da dikkate alarak, Kurum müdürüne Aralık ayının ilk günlerine kadar süre tanıdığını, Kurum müdürününse ödemenin belirtilen ve uzlaşılan tarihte yapılacağı ve bu yönde çalışmalarının hızla devam ettiği yönünde Sendikaya sözlü ve yazılı taahhütte bulunduğunu bildirdi.

Sakallı, açıklamasında, “Kurum müdürünün sendikanın gösterdiği iyi niyeti boşa çıkarmayacağı inancını ortaya koyarken, iş barışının devamının verilen taahhüttün yerine getirilmesine bağlı olduğunu bir kez daha anımsatırız. Sendikamız ödemelerin belirtilen tarihte yapılmaması halinde 5 Aralık Cuma gününden itibaren süresiz grev dâhil her tür yasal eylemi yapacağını bugünden üyeleri ve kamuoyuna duyurur.” ifadelerini kullandı.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.