1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. RUM HALKININ BİR BÖLÜMÜNÜ VATAN HAİNİ İLAN ETTİ
RUM HALKININ BİR BÖLÜMÜNÜ VATAN HAİNİ İLAN ETTİ

RUM HALKININ BİR BÖLÜMÜNÜ VATAN HAİNİ İLAN ETTİ

“İŞGAL ALTINDAKİ MALLARINI İŞGALCİYE SATARAK ÜLKENİN TÜRKLEŞMESİNE MEŞRUİYET KAZANDIRIYORLAR”

A+A-

“İŞGAL ALTINDAKİ MALLARINI İŞGALCİYE SATARAK ÜLKENİN TÜRKLEŞMESİNE MEŞRUİYET KAZANDIRIYORLAR”

Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos Rumların KKTC’deki eski mallarını satmalarını “vatana ihanet” olarak niteledi, “milli davamız” diye nitelediği Kıbrıs sorununun da “dünya güçlülerinin entrikaları ve çıkarları yüzünden karmaşıklaştığı” görüşünü ortaya koydu.

Fileleftheros II. Hrisostomos’un Noel nedeniyle yayımladığı genelgeyi okurlarına “Milli Davamız Entrikalardan Karmaşıklaştı... İşgal Bölgelerindeki Malların Satışı Vatana İhanettir” başlığıyla aktardı.

Habere göre Rum halkını “milli ve dini teyakkuza” çağıran II. Hrisostomos genelgesinde özetle şu mesajları verdi:

“Toplanıp güçlerimizi yeniden düzenlemeliyiz. Dörtnala giden işsizlik, çoğu kişinin hayatını idame ettirmek için ihtiyaçlarını karşılayamaması, bütün kamuda her gün ortaya çıkan çürüme ve yolsuzluk, Troyka’nın, bir çeşit tefeci kredisi karşılığında milli itibarımızı aşağılayan haksız talepleri ülkemizin bugününü ve yarınını egemenliği altına alıyor, çoğu kişiyi cesaretsizliğe, çoğunu da umutsuzluğa sürüklüyor.

Milletimizin geçirmekte olduğu zor konjonktürler Tanrıya inanç ve vatana sevgi gerektirir, herkesi milli ve dini teyakkuza davet ediyorum.

Milli davayı sorumlulukla yönetenler, istenilen çözüme zemin olarak dünyanın tanıdığı hukuk ilkelerinden şaşmasınlar.

Vatanımızı vuran en büyük keder ekonomik zorluk değil. Milli davamız çözümsüz olmakla kalmıyor dünya güçlülerinin entrikaları ve çıkarları yüzünden daha da karmaşıklaşıyor. Türkiye, Kıbrıs’ın tamamını ele geçirip Türkleştirmekten başka bir şey olmayan asıl hedefini sinsi ve sarsılmaz şekilde ileri götürüyor. Halkımızın bir bölümü de, yapmaması gerekirken, vatana ihanet noktasına varacak kadar işgal gücüyle aynı hizaya geliyor, işgal altındaki mallarını işgalciye satarak ülkemizin Türkleşmesine meşruiyet kazandırıyor.”

TAK

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.