1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. SAHTE İNGİLİZ CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ
SAHTE İNGİLİZ CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

SAHTE İNGİLİZ CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Sahte İngiliz Cezaevine Gönderildi

A+A-
Ercan Havaalanı’ndan sahte İngiliz pasaportu ile ülkeye giriş yapan ve aynı gün Güney Kıbrıs’a geçtikten sonra tekrardan KKTC’ye döneceği esnada Lokmacı’da görevli polis tarafından tespit edilerek yakalanan zanlı Sozan Salahaddin Fathalla, Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Evrim Kamalı 
Ercan Havaalanı’ndan 14 Mart tarihinde sahte İngiliz pasaportu ile ülkeye giriş yapan ve aynı gün Lokmacı Sınır Kapısı’ndan Güney Kıbrıs’a geçtikten sonra yeniden KKTC’ye döneceği esnada Lokmacı Sınır Kapısı’nda görevli polis tarafından tespit edilerek yakalanan zanlı Sozan Salahaddin Fathalla, Merkezi Cezaevi’ne gönderildi. Zanlı, dün teminata bağlanmak üzere mahkeme huzuruna çıkarıldı.

“TÜRKİYE’DEN SAHTE İNGİLİZ PASAPORTU”
Lefkoşa Adli Şubede Görevli Polis Memuru Tukay Alper, mahkemede olayla ilgili bulguları aktardı. Alper, zanlı Sozan Salahaddin Fathalla’nın Türkiye’de adına düzenletmiş olduğu sahte İngiliz Pasaportu ile 14 Mart tarihinde Ercan’dan ülkemize giriş yaparak sahte resmi belgeyi tedavüle sürme ve sahtekârlıkla kayıt temini suçunu işlediğini söyledi. Polis, olayın akabinde zanlının Lokmacı Sınır Kapısına giderek yeniden tasarrufundaki sahte İngiliz Pasaportunu tedavüle sürdüğünü ve Güney Kıbrıs’a geçtiğini orada bir müddet kaldıktan sonra yeniden Lokmacı Sınır Kapısından KKTC’ye giriş yapmak isterken kapıda görevli memur tarafından tespit edilerek tutuklandığını söyledi. Polis memuru Tukay Alper zanlının “sahte evrakı tedavüle sürme, sahtekarlıkla kayıt temini ve başkasının kimliğine bürünme” suçlarından aleyhine başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ve ülkede turist statüsünde bulunduğunu belirterek mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlamasını talep etti.

15 GÜN CEZAEVİ’NDE YATACAK
Yargıç Meltem Dündar huzurunda verilen şahadet üzerine zanlının ilerde görüşülecek davalarında hazır bulunmasını sağlamak maksadı ile her halükarda 15 günü geçmeyen bir süre merkezi cezaevinde hükümsüz tutuklu olarak beklemesine emir verdi.

Detay

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.