1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. SEÇİM HABERLERİ...
SEÇİM HABERLERİ...

SEÇİM HABERLERİ...

CTP-BG Belediye Başkan adayları, bölgelerinde vatandaşla buluştu

A+A-

CTP-BG BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI, BÖLGELERİNDE VATANDAŞLA BULUŞTU

BÖLGEYE DAVET EDİLEN NAMİ DE VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Dipkarpaz Belediye Başkan adayı Suphi Coşkun, Mehmetçik Belediye Başkan adayı Cemil Sarıçizmeli, Yenierenköy Belediye Başkan adayı Mesut Yıkıcı ve Büyükkonuk Belediye Başkan adayı Ahmet Sennaroğlu, bölgelerinde vatandaşla buluştu.

CTP-BG’den yapılan yazılı açıklamaya göre, adaylar, neden aday olduklarını ve projelerini
anlattılar.

Adaylara İskele İlçe Başkanı Hüseyin Mülazim’in yanı sıra ilçe yöneticileri de eşlik etti.

Bölgeye davet edilen Dışişleri Bakanı Özdil Nami de vatandaşlarla bir araya gelip Kıbrıs sorunu konusunda gelinen aşama ile ilgili bilgi verdi.

NAMİ: “BARIŞ İÇİN BELEDİYELERE ÇOK İŞ DÜŞÜYOR”

Dışişleri Bakanı Özdil Nami, bir milletvekilinin bölgede ‘işte yeni Kıbrıs haritası’ diye dağıttığı haritanın gerçeği yansıtmadığını vurguladı. Nami, “Sizlere dağıtılan harita gerçek değildir çünkü daha müzakere masasında toprak konusu görüşülmemiştir. Görüşmeye başlanılmamış bir konuda ‘işte sonuç bu olacak’ diye halka yanlış bilgi vermek insanların aklını karıştırmaktan başka bir işe yaramaz. Zaten bunu yapan milletvekilinin konunun sadece kendi düşüncelerinden ibaret olduğunu açıklayan meclis konuşması da mevcuttur” şeklinde konuştu.

Halkın bu konuda endişelenmesine gerek olmadığını belirten Nami, 2004 yılı öncesinde olduğu gibi görüşmelerin ardından çıkacak olan planın halkın bilgisine getirilerek halkın onayına sunulacağını belirtti.

Başlatılan görüşme sürecinin en erken zamanda birleşik bir Kıbrıs yaratması temennisinde bulunan Nami, yaratılacak barışının sürdürülebilir olmasında yerel yönetimlere büyük işler düşeceğini de ifade etti.

COŞKUN: “ADİL VE EŞİT HİZMET”

CTP-BG Dipkarpaz Belediye Başkan adayı Suphi Coşkun, 1974’te adanın en uç bölgesine yerleşen kişiler olarak bu topraklarda eşitlik ve kardeşlik duyguları ile birleşik bir Kıbrıs’ta yaşamayı arzu ettiklerini belirtti.

Dipkarpaz’da yıllardan beridir Rumlarla birlikte yaşadıklarına değinen Coşkun, “Dipkarpazlı da yıldızlı belediyeciliği hak ediyor diye yola çıktık ve tüm Dipkarpaz halkına adil ve eşit şekilde belediyecilik hizmeti vereceğiz” dedi.

YIKICI: “MUTLU BİR YENİERENKÖY İÇİN”

Yenierenköy ziyaretinde konuşan CTP-BG Yenierenköy Belediye Başkan adayı Mesut Yıkıcı ise kendi bölgelerinin kozmopolit bir yapısı olduğuna işaret etti.

CTP-BG’nin ‘Yıldızlı Belediyecilik’ anlayışı ile bölgede yaşayan herkese hak ettiği belediye hizmetlerini sağlayarak mutlu bir Yenierenköy beldesi yaratmak hedefinde olduklarını söyleyen Yıkıcı, belediye hizmetlerini bölge halkını birleştirici bir unsur olarak kullanacaklarını belirtti.

SARIÇİZMELİ: “ÜLKE DEĞİL DÜNYA MARKASI OLMAK İÇİN”

Mehmetçik ziyaretinde konuşan CTP-BG Mehmetçik Belediye Başkan adayı Cemil Sarıçizmeli de Kıbrıs’ta bulunacak bir barışın sürdürülebilmesindeki lokomotif gücün yerel yönetimler olacağını söyledi.

Ülkenin en büyük turizm yatırımlarının Mehmetçik Belediyesi’ne bağlı Bafra Turizm Bölgesi’nde olduğuna vurgu yapan Sarıçizmeli, CTP-BG’li bir belediye ile turizm alanında Bafra’nın ülke değil dünya markası yapılabileceğini ve bunun bugün bir ütopya olarak durmasına rağmen mümkün olabilecek bir hedef olduğunu belirtti.

SENNAROĞLU: “YILDIZLI EKO-TURİZM İÇİN”

Büyükkonuk ziyaretinde konuşan CTP-BG Büyükkonuk Belediye Başkan adayı Ahmet Sennaroğlu, Büyükkonuk beldesinin eko-turizm alanında ülkede bir marka olduğuna söyledi.

Sennaroğlu, CTP-BG’nin “yıldızlı belediyecilik” anlayışı ile Büyükkonuk’u Doğu Akdeniz’in markalaşmış eko-turizm merkezlerinden birisi yapmayı hedeflediklerini ifade etti.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.