1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. SEÇİM ÖNCESİNDE TAŞ OCAĞI İZNİ HANGİ ŞİRKETE VERİLDİ ?
SEÇİM ÖNCESİNDE TAŞ OCAĞI İZNİ HANGİ ŞİRKETE VERİLDİ ?

SEÇİM ÖNCESİNDE TAŞ OCAĞI İZNİ HANGİ ŞİRKETE VERİLDİ ?

Seçim öncesinde taş ocağı izni hangi şirkete verildi;

A+A-

 

SDP Sordu  “Seçim öncesinde taş ocağı izni hangi şirkete verildi ?”

İşte o açıklama;

Dağlarımızın tarumar edildiği ve halkımızın büyük tepki gösterdiği Taş ocakları ile ilgili olarak seçime çeyrek kala bir firmaya izin verildiği konuşuluyor.Hükümetin bu izni gizli bir şekilde vermesi ile yeni tartışmaların yaşanacağını görmekteyiz.Sivil toplum örgütlerinin bu durum karşısında yeniden tepkilerini ortaya koymasını bekliyoruz.SOSYAL DEMOKRAT PARTİ olarak bu tür olayların yaşanmaması için her platformda olayları kamuoyu ile paylaşacağız.Hükümetin küçük ortağı tarafından verilen bu iznin perde arkasında nelerin yattığını da gündeme taşıdı.İlgili Bakanın bu konuda kamuoyuna bilgi vermesi gerekiyor. Hükümetin de hangi şirkete ne amaçla verildiğini de halkla paylaşmak zorundadır.

Dağlarımızın yıkıldığı ve asla hiç kimseye bu izinleri vermeyeceğiz nutukları atan Hükümetin nasıl olur da bu izni verdiği akıllarda soru işaretlerine neden oluyor.Bu şirketin Hükümetin üzerindeki etkinliği de merak ediliyor.İlgili Bakanın bu şirket ile yakınlığı var mı ?Bu şirket hangi partiye yakındır ?Sorgulamak halkın hakkıdır.Sizler halk adına bu koltuklarda oturuyorsunuz.

Halkın rızası olmadan şahsi menfaatler çerçevesinde Devletin mallarını dağıtmak yanlıştır.Yine seçim öncesinde Hükümetin tek silahı olan Devletin mallarını yağma hasanın böreği gelişigüzel partililere dağıtılması da başka bir olay.Devlete personel alımları da yine seçim öncesinde yaşanan büyük bir rezillik olarak görülüyor.

SOSYAL DEMOKRAT PARTİ olarak Hükümetin seçim öncesinde ne amaçla hangi bölgede hangi şirkete Taş ocağı izni verdiğini açıklamasını bekliyoruz.

Tözün Tunalı

Başkan

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.