1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. SEVGİYLE DOLU, ŞEFKATLE VE SABIRLA YAPILAN KUTSAL MESLEK
SEVGİYLE DOLU, ŞEFKATLE VE SABIRLA YAPILAN KUTSAL MESLEK

SEVGİYLE DOLU, ŞEFKATLE VE SABIRLA YAPILAN KUTSAL MESLEK

Tüm hemşirelerin, Dünya Hemşireler Günü’nü kutlayarak, başarılı ve huzurlu bir çalışma hayatı diledi;

A+A-

BENGİHAN: “HEMŞİRELİK İNSAN SEVGİSİYLE DOLU, ŞEFKATLE VE SABIRLA YAPILAN KUTSAL BİR MESLEK”

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Genel Sekreteri Güven Bengihan, hemşireliğin insan sevgisiyle dolu, şefkatle ve sabırla yapılan kutsal bir meslek olduğunu söyledi.

Bengihan, 12 Mayıs Hemşireler Günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, tüm hemşirelerin, Dünya Hemşireler Günü’nü kutlayarak, başarılı ve huzurlu bir çalışma hayatı diledi.

Hemşirelik mesleğinin kurucusu Florence Nightingale’nin doğum günü olan 12 Mayıs gününün hemşireler günü olarak kutlandığını anımsatan Bengihan, hemşireliğin, özveri, sabır ve hoşgörü kavramlarını içinde barındıran ve insan sağlığıyla direk ilgili bir meslek grubu olduğuna işaret etti.

Bengihan, sağlık hizmetlerinin önemli bir kısmını yüklenen hemşirelerin, kadınların iş hayatı-aile-sosyal çevre üçgeninde karşılaştığı temel sorunları en yoğun biçimde yaşayan kesimlerden biri olduğunu vurguladı.

24 saat mesai esasına göre çalışan hemşirelerin, istihdam yetersizliğinden yaşadığı sıkıntılara değinen Bengihan, büyük fedakarlıklarla görevlerini yerine getiren hemşirelerin ücret ve sosyal haklar konusunda hak ettiklerinin karşılığını görmedikleri görüşünü dile getirdi.

“Bu sorunlarla yüzleşen hemşirelerimiz, zaman zaman da saldırgan tavırlara maruz kalmakta ve iş güvenliğinin yeterli olmadığı koşullarda görev yapmaktadırlar” diyen Bengihan, şöyle devam etti:

“Yaşanılan bunca olumsuz etkenlere ve seçmiş oldukları mesleğin her türlü çetin şartlarına rağmen yılmadan büyük bir özveri ile insan sağlığına gece ve gündüzlerini veren değerli hemşirelerimizin hemşireler gününü kutlar, KTAMS olarak çalışma koşullarını iyileştirme yönünde verdiğimiz mücadeleyi artırarak devam ettireceğimizi vurgularız.”

Tak

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.