1. HABERLER

  2. STELİOS ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
STELİOS ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

STELİOS ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Stelios İki Toplumlu Ödülleri’nin bu yılki kazananları belli oldu. Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Stelios Ödülleri bu sene toplam 750 bin Euro dağıttı.

A+A-

Stelios Yardımsever Vakfı tarafından 9’uncusu dağıtılan ödüller kapsamında bu yıl 75 katılımcıya 10’ar bin Euro hibe sağlandı.  

Adanın iki toplumlu ilişkilerini pekiştirmek ve Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum’ları işbirliğine teşvik etmek amacıyla bu yıl toplam 750 bin Euro ödül verildi.

Ödülleri kazananların tam listesi şöyle:

Sanat dalında kazanan 19 takım

Natalie Neophytou – Nihat Ağdaç (Oda Orkestrası)

Anna Marangou – Zekai Altan (Sanat ve Kültür)

Kostas Limpouris –Niyazi Kızılyürek( Epivates Fortigon adlı kitabın çevirisi)

Maro Kyprianou – Mehmet Emin Eminoğlu (“Dance for Peace” Dans Grubu)

Maria Siakalli – Tamer Öncül (Şair ve Yazarlar Birliği üyesi)

Marios Antoniou – Mine Atlı (Barış hikayeleri anlatan çocuk kitabı)

Constantin Papageorgio- Gürhan Güray (Yaylı Dörtlüsü - Müzisyen)

Louiza Kaimaki – Sezgi Yalın (3 dilde çocuk kitabı)

Marios Takoushis – Cahit Kutrafalı (Jazz Grubu - müzisyen)

Andreas Chrysanthou – Arif Albayrak (İki dilde şiir kitabı)

Ellada Evangelou – Esra Bardak (Performans sergilenmesi için sanatçıları bir araya getirme)

Panayiota Charalambous  (FFTH4) – Fulya Onay (Kalpten gelen yemekler hayırseverlik programı)

Stephanie Mylona – Gizem Öztinen (Ara bölgeyi fotoğraflama)

Hambis Tsangaris – Ruzen Atakan (Sanat galerisi ve workshoplar)

Girogos Galinis – Ali Nebih (Folklör Dans Festivali)

Petros Iosifidis – Serhat Selışık (Tuğla yapımı)

Andri Hadjiandreou – Serkan Özcezarlı (Kültürel Zeka Merkezi işbirliği)

Charalambia Theophanous – Hayriye Rüzgar (Buffer Fringe Performans Sanatları Festivali)

Pambos Georgiou – Ergin Kemal Birinci (Mimarlar işbirliği)

İşletme kategorisinde kazanan 14 takım

Elena Christou – Kadir Yorgancıoğlu (Granit ve mermer ticareti)

Marilena Evangelou –Cenk Mutluyakalı (Politis ve Yenidüzen Gazetesi Genel Yayın Yönetmenleri)

Antonis Lefconiciatis – Özfer Özatay (Balık ticareti)

Ellena Karamallaki –Ece Sahir (Moda tasarımcısı)

Konstantinos Georgiou – Umut Ersoy (Organik yetiştiricilik)

Leonidas Paschalides – Kemal Baykallı (Kıbrıs Türk ve Rum Ticaret Odaları işbirliği)

Christakis Stylianou – Kenan Hürdeniz (Balık tüccarı)

Christodoulos Theocharides – Uğur Akıner (Otomatik Kahve Makinesi)

Panayiotis Theodorou –Hakan Ruslu (iCheers içecek uygulaması)

Miltos Nicolaou – Salih Zeki (Baskı işi)

Stelios Michael –Gülay Şahmaran (Yaşlılar için bakım hizmeti)

Tonia Georgiou – Benan Yorgancıoğlu (El yapımı sabun)

Eleni Roussounidou – Yonca Şenyiğit (Mandıra Times İnternet Gazetesi)

Magda Zenon – Selma Bolayır (İş yaşamında kadını desteklemek)

Sivil Toplum Örgütlerinde kazanan 12 takım

Marina Kadi – Mehveş Onun (‘ Barış için kitap köprüleri)

Ioli Orphanides – Hatice Özalp (Doğum sonrası sağlığı)

Elias Pantelides –Mustafa Balcıoğlu (İnsanı yapımı ürünler koleksiyonu müzesi )

Marios Psaras – Hilmi Tekoğlu (İki toplumlu belgesel filmi)

George Vou – Doğukan Müezzinler (Kıbrıs Bahçe Projesi – Doğal sağlıklı yiyecek)

Michael Ierides –Şerife Gündüz (CYMEPA – çevre dostu projeler)

Alexandros Lordos – Ilke Dağlı (SEED projesi)

Antonis Petrides – Meric Erülkü (Çevre seminer ve kampanyaları)

Zoe Kakota – Erman Dolmacı (AIDS Dayanışma Hareketi ve Queer Birliği)

Giorgos Tzivas – Hasan Nazlı (Öğrenciler için robotik dersleri)

Orthodoxia Mina – Didem Eroğlu (genç insanların gönüllülüğü ile ilgili katılım)

Özel katılım: Marios Missirlis – Emete İmge (Stelios Ödülleri organizatörleri)

Diğer kategorilerde kazanan 11 takım

Androulla Shati – Selçuk Garanti (Kıbrıs şarkıları ve geleneksel müzisyenlerle ilgili araştırma)

Helene Black – Aysu Arsoy (Sosyal ağlarla ilgili araştırma)

Sylvina Constantinou –Melisa Beyaz (Hayvan barınakları)

Nestoras Nestoros – Gülden Küçük (Kayıp Şahıslar Komitesi)

Michael Constantinou – Fezile Özataç (Kanser Rehabilite Merkezi)

Andreas Synainou – Ramazan Yeşer (Hemşireler)

Georgios Poullos – Caner Arca (Doktorlar)

Merope Michael – Aziz Ener (İki dilli konferans ‘Sol ve Kıbrıs Sorunu)

Maria Christou – Hasan Kobat (İki toplumlu fotoğraf ve poster sergisi)

Giorgos Frangos – Mustafa Kortun (Ortak etkinlik yapan gazeteciler)

Pantelis Hadjifessas – Hulusi Manisoy (Ay Marina köyü)

Ödül kazanan 9 evli çift

Anna Constantinou – Ayhan Mustafa (Markos Constantinou)

Michalis Michael – Şükran Özerdem

Christina Demetriades – Gökhan Acar

Larkos Larkou – Hatice Ardost

Andri Christoudia – Serkan Gümüşkut

Georgios Georgiou – Nilüfer Tosun

Nicholas Moudouros – Ayşe Moudourou

Lazaros Lazarou – Cemile Mustafa

Michail Tsiknakis – Tanur Tsiknakis

Bilim dalında ödül kazanan 8 takım

Natalie Christopher – Özlem Ünver (Okullarda astoronomi aktiviteleri)

Costas Apostolides – Erdal Güryay (Yeşil hatla ilgili ekonomik araştırma

Louis Hadjiioannou – Burak Ali Çiçek (Deniz biyolojisti)

Panayiotis Pantelides –Umut Bozkurt (Yakınlaşma gözlemleri)

Christina Kouta – Hakan Şonya (Kıbrıs’taki kadın cinayetleri)

Leondios Kostrikis – Nazife Sultanoğlu (Doktor – PhD araştırmacıları)

Stelios Tryfon – Mehmet Burhan (Astronomi)

Michael Tsapparlias – Okan Dağlı (Doktor)

Spor dalında ödül kazanan 3 takım

Larrys Phylactou – Caner Aspava (Kıbrıs Masterler Yüzme)

Christoforos Konstantinides – Nihat Akterzi (Kıbrıs Ulusal Engelli Olimpik Takımı

Thomas Anastasiades – Hasan Denerel (Badminton Turnuvası)

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.