1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. TAŞOCAKLARI KONUSU GÖRÜŞÜLDÜ
TAŞOCAKLARI KONUSU GÖRÜŞÜLDÜ

TAŞOCAKLARI KONUSU GÖRÜŞÜLDÜ

Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hamit Bakırcı,

A+A-

Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hamit Bakırcı, ülkede faaliyet gösteren çevre ile ilgili sivil toplum örgütleriyle bakanlıkta düzenlenen toplantıda taşocaklarının rehabilite edilmesi projesini görüştü.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, konuyla ilgili dün Değirmenlik bölgesinde bulunan taşocaklarında bakanlık yetkilileri ile birlikte inceleme yapan çevre örgütleri, bugün yapılan toplantıda da rehabilite ile ilgili görüşlerini sundular.

Toplantının başında katılımcılara hitap eden Bakan Bakırcı, konuyla ilgili sivil toplum örgütleri ile birlikte hareket ederek en doğru yöntemleri hayata geçirmek istediklerini söyledi.

Toplumun kanayan yarası haline gelen taşocaklarının fiziksel yapılarına göre ayrı ayrı yöntemlerle rehabilite edilmesi gerektiğini hatırlatan Bakırcı, bunun uzun bir süreç alacağını, bu süreçte sivil toplum örgütlerinin fikir ve düşüncelerine de her zaman ihtiyaç duyacaklarını vurguladı.

Bakan Bakırcı'nın katılımcılara hitabının ardından toplantıda sivil toplum örgütleri konuyla ilgili fikir ve önerilerini sundular.

Bakanlıkta düzenlenen toplantıya Çevre Platformu, Taşocakları Vakfı, Taşocakçıları Birliği, Çevre Mühendisleri Odası, Orman Mühendisleri Odası ile Maden, Metarluji ve Jeoloji Mühendisleri Odası’nın başkan ya da temsilcileri katılırken, Jeoloji ve Maden Dairesi, Çevre Koruma Dairesi, Orman Dairesi, Karayolları Dairesi ve Şehir Planlama Dairesi’nin müdürleri de toplantıda hazır bulundu.

Tak

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.