1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. TATAR VE 4 MİLLETVEKİLİNDEN BİRLİK AÇIKLAMASI
TATAR VE 4 MİLLETVEKİLİNDEN BİRLİK AÇIKLAMASI

TATAR VE 4 MİLLETVEKİLİNDEN BİRLİK AÇIKLAMASI

Tatar ve 4 milletvekilinden birlik açıklaması

A+A-

Ulusal Birlik Partisi olağan kurultayının ikinci tur adaylarından Lefkoşa milletvekili Ersin Tatar, birinci turda aday olan 4 milletvekiliyle birlikte ittifak kararı aldıklarını açıkladı. Ersin Tatar, Ünal Üstel, Zorlu Töre, Ersan Saner ve Nazım Çavuşoğlu, Lefkoşa Kanal T binasında yaptıkları toplantı sonrasında ortak açıklama yaparak, Cumartesi günü yapılacak kurultayın ikinci turunda tam işbirliği yapacaklarını duyurdular.

5 milletvekili bir saati aşkın süre toplantı yaptıkları toplantıdan sonra basının karşısına çıktı. Yarın saat 14.20’da Lefkoşa UBP Genel Merkez binası önünde daha ayrıntılı bir basın toplantısı düzenleyeceklerini açıklayan Tatar, imzaladıkları yazılı açıklamayı okudu. Tatar şunları söyledi:

“Bizler bu metnin altında bulunan Ersin Tatar, Zorlu Töre, Ersan Saner, Ünal Üstel ve Nazım Çavuşoğlu, aylardır yürüttüğümüz siyasi mücadelenin bir devamı olarak, Ulusal Birlik Partisi tabından gelen seslere kulak vererek, ikinci turda işbirliği kararı aldık. Halkımıza ve Ulusal Birlik Partisi üyelerine şu mesajları vermek istiyoruz:

1. UBP’nin 20’inci Olağan Kurultay süreci bizim endişelerimiz doğrular şekilde şaibeler, yasa ve tüzük ihlalleri ile devam etmektedir.
2. Parti Meclisi için oy kullanımı tamamlanmış ancak kural tanımazlık, tüzüğü hiçe sayma devam etmekte ve sonuçlar açıklanmamaktadır.
3. Tüm yaşadıklarımız ve hâlen yapılanlar UBP’de Genel Başkanlık ve yönetim değişikliğinin şart olduğunu bir kez daha net bir şekilde ortaya koymaktadır.
4. Dolayısıyla bizler 07 Kasım’daki ikici turda Sayın Ersin Tatar adı etrafında tam bir görüş birliği içinde birleştiğimizi, kendisine aktif destek vereceğimizi, UBP’li kardeşlerimiz ve halkımızla paylaşmak istiyoruz.
5. Gerçekleşen kurultayımızda kullanılan oy pusulalarının genel merkeze taşınmasından sonra seçim sonuçlarının adi olacağına dair inanç ortadan kalkmıştır. Bu çerçevede parti meclisi seçim sonuçlarının 2 gün içinde derhal yayınlanması gerekmektedir.
6. UBP’de ‘ben değil biz zamanını’ hâkim olmak, UBP’nin kurumsallaşmasını sağlamak ve partimizi yeni döneme hazırlamak için var gücümüzle hep birlikte çalışacağımızı belirtir, tüm UBP’lileri bizimle birlikte bu yolu yürümeye davet ediyoruz.”

Yenidüzen

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum