1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. TDP TÜZÜK KURULTAYI PAZAR GÜNÜ YAPILACAK
TDP TÜZÜK KURULTAYI PAZAR GÜNÜ YAPILACAK

TDP TÜZÜK KURULTAYI PAZAR GÜNÜ YAPILACAK

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit....

A+A-

 

ÖZYİĞİT: “AKTİF ÜYELİK, TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE ÇAĞDAŞ ÇEVRECİLİK” GİBİ İLKELERİN KÖKLEŞMESİNİ SAĞLAMA, PARTİYİ SOSYAL ADALET ANLAYIŞI TEMELİNDE GÜNÜN KOŞULLARA ADAPTE ETME HEDEFİNDEYİZ”

“ŞEFFAFLIK, KATILIMCILIK VE HESAP VEREBİLİRLİK KONULARINA DA YENİ AÇILIMLAR GETİRECEĞİZ”

“ŞEKİLLENEN GÖRÜŞ VE ÖNERİLER ÜYELERİN ONAYINA SUNULACAK. NİHAİ KARAR ÜYELERİN…”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Tüzük Kurultayı 28 Haziran Pazar Günü yapılacak.

TDP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) saat 10.00’da başlayacak kurultay, ‘Hep birlikte; yeniden, daha yeniye’ sloganıyla gerçekleşecek.

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, çağın gerektirdiği yenilikleri ilk önce hayata geçirecek parti olma uğraşında ve kararlılığında olduklarını vurguladı.

Temel amaçlarının “aktif üyelik”, “toplumsal cinsiyet eşitliği” ve “çağdaş çevrecilik” gibi ilkelerin kökleşmesini sağlamak olarak sıralayan Özyiğit, partiyi sosyal adalet anlayışı temelinde günün koşullara adapte edeceklerini söyledi.

Özyiğit, teknolojinin getirdiği imkanları da kullanarak “şeffaflık”, “katılımcılık” ve “hesap verebilirlik” konularına da yeni açılımlar getireceklerini belirtti.

Tüzük kurultayından önce yoğun bir çalışma dönemi geçirdiklerini, şekillenen görüş ve önerilerin de üyelerin onayına sunulacağını kaydeden Özyiğit, “Nihai kararı üyeler verecek” dedi.

Verilen bilgiye göre, TDP’nin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) bünyesinde oluşturulan komite,  tüzükle ilgili çalışmalarını tamamlamasının ardından, tüm ilçelerde toplantı düzenledi.

Bu toplantılar kapsamında üyeler bilgilendirildi, görüş ve öneriler dinlendi.

20 Haziran Cumartesi günü ise Girne Vuni Palace Otel’de tüzükle ilgili çalıştay düzenlendi.
 
Bu kapsamda, TDP MYK ve Parti Meclisi (PM) toplantılarında şekillenen görüş ve değişiklik önerileri 28 Haziran’da üyelerin onayına sunulacak.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.