1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. TELEKOMÜNİKASYON DAİRESİ’NE YARDIM
TELEKOMÜNİKASYON DAİRESİ’NE YARDIM

TELEKOMÜNİKASYON DAİRESİ’NE YARDIM

Tel-Sen, Telekomünikasyon Dairesi’ne yardım toplama için Lefkoşa Kaymakamlığı’na izin başvurusunda bulunacağını açıkladı.

A+A-

Tel-Sen, Telekomünikasyon Dairesi’ne yardım toplama için Pazartesi günü, Lefkoşa Kaymakamlığı’na izin başvurusunda bulunacağını açıkladı.

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan yaptığı yazılı açıklamada, 2015 yılı bütçe yasa tasarısında Telekomünikasyon Dairesi’ne aktarılması öngörülen kaynağın, projenin hayata geçirilmesi için gerek duyulan miktara getirilmemesi halinde halktan yardım toplayarak bu projeyi hayata geçirme kararlılıklarının devam ettiğini belirterek, bu kapsamda Tel-Sen Yönetim Kurulu’nun Pazartesi gün Lefkoşa Kaymakamlığı’na para toplama izin başvurusu yapacağını bildirdi.

“Pazartesi günü Lefkoşa Kaymakamlığı’na başvurarak Telekomünikasyon Dairesi’nin halka daha iyi hizmet verebilmesi, yok olmaması ve bu toplumun bir varlığı olarak ayakta kalabilmesi için halkımızdan yardım toplama iznini talep ediyoruz” denilen açıklamada, gerekli izin için diğer kaymakamlıklara da başvurulacağını kaydetti.

Kaymakamlıklara yapılacak başvurular öncesi bölgelerde  pankart ve  protestolu çember eylemleri de yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, yardım toplama izni alındıktan sonra ilk yardım toplama kutusunun, “daire bütçesinin görüşüldüğü alt komitede ‘anlamsız tavır’ sergilediği” gerekçesiyle Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy’a uzatılacağı ifade edildi.

Açıklamada, Meclis Ekonomi, Maliye, Plan ve Bütçe Komitesi tarafından görüşülen Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı bütçesinde daireyle ilgili kısımda daire tarafından hazırlanan “FTTx   projesine” ayrılan kaynakla ilgili olarak gerekli iyileştirmenin yapılması ve yeterli kaynağın daireye aktarılmasının sağlanması hususunda  komite üyelerinin sağduyulu davranarak gerekli hassasiyeti gösterdiklerine inanç belirtilerek, komite üyesi vekillere teşekkür edildi.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.