1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. TRT 1 RADYOSU’NUN “GÜNDEM” PROGRAMI KKTC’DEN DE YAYIMLANDI
TRT 1 RADYOSU’NUN “GÜNDEM” PROGRAMI KKTC’DEN DE YAYIMLANDI

TRT 1 RADYOSU’NUN “GÜNDEM” PROGRAMI KKTC’DEN DE YAYIMLANDI

"Gündem” programı, bugün Radyo Vatan stüdyolarından yapılan ortak yayınla KKTC ve Türkiye’ye sesini duyurdu.

A+A-

GÜNDEM PROGRAMI, BUGÜN RADYO VATAN STÜDYOLARINDAN YAPILAN ORTAK YAYINLA KKTC VE TÜRKİYE’YE SESİNİ DUYURDU

TRT Radyo 1'de her sabah yayımlanan “Gündem” programı, bugün Radyo Vatan stüdyolarından yapılan ortak yayınla KKTC ve Türkiye’ye sesini duyurdu.

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre ortak yayın, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu ile KKTC Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı Kuzeyin Sesi Radyo Vatan arasındaki işbirliği çerçevesinde gerçekleştirildi.

Gündem programı yapımcısı Raşit Nuri Özden, program sunucusu Hakan Şahin, ve Teknik Masa Görevlisi Yusuf Dağ’dan oluşan ve  KKTC’de yayın yapan Kuzeyin Sesi Radyo Vatan’ın konuğu olan TRT ekibi, bugüne kadar Türkiye’nin tüm illeri olmak üzere, dünyada da Azerbaycan, Kırım, Moldova, Kosova, Makedonya, Arnavutluk, Bulgaristan, Yunanistan, Ukrayna, Bosna-Hersek gibi ülkelerde yayın yapan radyo istasyonları aracılığıyla dünyaya sesini duyurmuştu.

Radyo Vatan’la yapılan ortak yayın programında KKTC’deki toplumsal, ekonomik, siyasal ve kültürel konular ele alınırken, programa sırasıyla Cumhurbaşkanı Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ata Atun, Strateji uzmanı Ali Külebi, YDÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nur Köprülü ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Hasgüler konuk oldu.

Gündem programında, Hakan Şahin’in sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Ata Atun Kıbrıs sorunu, Barış Suyu’nun Ada’ya gelişi ve müzakere süreci içerisinde Türkiye’nin garantörlüğünün sürmesinin önemine değinirken, Strateji Uzmanı Ali Külebi, Kıbrıs’taki gelişmeler ve Ortadoğu süreci; YDÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nur Köprülü, Ortadoğu’da yaşananlar, demokratikleşme süreci ile uluslararası güçlerin Ortadoğu’daki çıkarları; Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Hasgüler ise, Kıbrıs’ta yakın gelecekte yaşanabilecek olası gelişmeler hakkındaki görüşlerini anlattılar.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.