1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. TÜRKİYE'DEN KKTC'YE HİBE EDİLEN İŞTE O ARAÇLAR!
TÜRKİYE'DEN KKTC'YE HİBE EDİLEN İŞTE O ARAÇLAR!

TÜRKİYE'DEN KKTC'YE HİBE EDİLEN İŞTE O ARAÇLAR!

Türkiye'den KKTC'ye hibe edilen işte o araçlar!

A+A-

Türkiye, KKTC’ye 4’er tane çöp toplama, arazöz, vidanjör ve yol süpürme aracı hibe ediyor.

Hibe, Türkiye ile KKTC arasında 18 Şubat 2016’da imzalanan ve onaylanarak resmi gazetede yayınlanan "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Çevre Yönetimi Alanında İkili İşbirliği Protokolü” kapsamında yapılıyor.

Bunun yanı sıra Türkiye’nin, Çin ve Azerbaycan ile imzaladığı işbirliği protokolleri de onaylanarak Resmi Gazete'de yayımlandı.

TÜRKİYE’NİN ÇİN İLE GÜMRÜK KONULARINDA İŞBİRLİĞİ

Türkiye ve Çin arasında 11 Nisan 2014’te Pekin’de imzalanan "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Çin Halk Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Gümrük Konularında İşbirliği ve Karşılıklı Yardım Anlaşması'', tarafların gümrük idareleri, gümrük suçlarının önlenmesi, soruşturulması ve bu suçlarla mücadele edilmesi hususlarında bilgi, belge ve yöntem paylaşımı ile, teknik yardım konularında işbirliği yapmalarına ilişkin hükümleri kapsıyor.

Anlaşma çerçevesinde, iki ülke arasında "Gümrük İşbirliği ve Karşılıklı Yardım Ortak Komitesi" oluşturulması da kararlaştırıldı.

AZERBAYCAN İLE ADLİ ALANDA İŞBİRLİĞİ

Türkiye ve Azerbaycan arasında 15 Mart 2016’da imzalanan "Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı ile Azerbaycan Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Arasında Adli İncelemeler Alanında İşbirliğine Dair Anlaşma" onaylanarak Resmi Gazete’de yer aldı.

İki ülke arasındaki adli inceleme alanında ilişkilerin geliştirilmesi çerçevesinde imzalanan anlaşma, suçla mücadelede mevcut adli inceleme metotlarının güçlendirilmesini, taraflar arasında ortak bilimsel çalışmalar yapılması, adli inceleme alanında tecrübe paylaşımı ve oluşturulacak uzman çalışma gruplarının uluslararası etkinliklere katılımının teşvik edilmesi amaçlıyor.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum