1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. UKÜ’DE 3 YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
UKÜ’DE 3 YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI

UKÜ’DE 3 YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI

UKÜ Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü bünyesinde,YÖDAK onayıyla üç yeni yüksek lisans programı açıldı.

A+A-

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü bünyesinde, Yüksek Öğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) onayıyla üç yeni yüksek lisans programı açıldı.

Yeni açılan programlarla birlikte 2014-2015 Akademik yılı güz döneminde yüksek lisans program sayısı 28’e ulaştı.

UKÜ’den yapılan açıklamaya göre UKÜ, 2014-2015 Akademik Yılı Güz Dönemi’nde Lisansüstü Eğitim Öğretim ve Araştırma Enstitüsü bünyesine “Hukuk”, “Bilişim Teknolojileri”, “Muhasebe ve Finansman” programlarını da kattı.

Tezli ve tezsiz seçeneklerin bulunduğu programlarda Hukuk’ta Türkçe, Bilişim Teknolojileri ile Muhasebe ve Finansman programlarında ise İngilizce eğitim verilecek.

Lisansüstü eğitimi almak isteyen adaylar başvuru için gerekli bilgileri www.ciu.edu.tr internet adresinden veya 6711111 numaralı telefondan 2022, 2024 ve 2053’ü arayarak öğrenebilecek. Başvuru formu ise Kayıt Kabul Müdürlüğü’nden veya internet adresinden temin edilebilecek.

UKÜ’nün 2014-2015 Akademik Yılı Güz Dönemi’nde başvuru kabul edeceği yüksek lisans programları şöyle:

Hukuk, İşletme, Muhasebe ve Finansman, Uluslararası İlişkiler, Türkçe Eğitimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Zihin Engelliler Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Eğitim Programları ve Öğretim, Türk Dili ve Edebiyatı, İletişim ve Medya Çalışmaları, Mimarlık, Grafik Tasarım, İç Mimarlık, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Sağlık Kurumları Yönetimi, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Teknolojileri, İnşaat Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Elektrik – Elektronik Mühendisliği, Mühendislik Yönetimi, Çevre Bilimleri, Çevre Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Biyomühendislik.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.