1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. YORGANCIOĞLU ERDOĞAN’LA NELERİ KONUŞTU
YORGANCIOĞLU ERDOĞAN’LA NELERİ KONUŞTU

YORGANCIOĞLU ERDOĞAN’LA NELERİ KONUŞTU

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu saat 23.30 sıralarında yurda döndü.. CAS çalışanlarının Ercan Havalimanı çemberindeki eylem yerine gitti...

A+A-

 

YORGANCIOĞLU: “ERDOĞAN’LA ÜLKENİN İÇİNDE BULUNDUĞU SORUNLARI, KURAKLIĞI, KIBRIS SORUNUNDAKİ GELİŞMELERİ VE EKONOMİYİ KONUŞTUK”

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere bugün Maliye Bakanı Zeren Mungan ile Gıda, Tarım ve Enerji Bakanı Önder Sennaroğlu ile birlikte Ankara'ya giden  Başbakan Özkan Yorgancıoğlu saat 23.30 sıralarında yurda döndü.

Başbakan Yorgancıoğlu ile bakanları Ercan Havaalanı’nda Milli Eğitim Bakanı Mustafa Arabacıoğlu ile bazı üst düzey yetkililer karşıladı.

Yorgancıoğlu, Ercan’da VİP Salonu’nda Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın eşi Aydın Denktaş ile karşılaşarak sohbet etti.

YORGANCIOĞLU

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu yaptığı açıklamada Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği yaklaşık 50 dakika süren görüşmenin olumlu geçtiğini belirterek, görüşmede ülke sorunları yanında kuraklık sorununu da ele aldıklarını söyledi.

“Güzel, pozitif, samimi bir görüşme oldu. Ülkemizin sorunları yanında 2014 yılı bütçe uygulamalarının bir disiplin içerisinde yürütüldüğü ve bütçe hedeflerine ulaşılacağı konusunda görüş birliğine vardık. Sunduğumuz konuları süratli şekilde değerlendirip önümüzdeki günlerde sonuçlandırma gibi bir görüş de ortaya çıktı. Biz kendi açımızdan yaşadığımız sorunları ifade etmiş olmanın yanında görüşmenin olumlu geçmiş olmasının mutluluğunu yaşıyoruz” diyen Başbakan Yorgancıoğlu, kısa bir süre sonra bunun pozitif sonuçlarını alacaklarını söyledi.

 Başbakan Yorgancıoğlu, daha sonra Ercan Havalimanı çemberinde eylem gerçekleştiren CAS çalışanlarıyla da görüştü.

CAS ÇALIŞANLARIYLA GÖRÜŞME..

CAS çalışanlarının Ercan Havalimanı çemberindeki eylem yerine giden Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, burada Hava-Sen Başkanı Buran Atakan ile görüştü.

Hükümetin sorunu çözmek adına girişimler yürüttüğünü ifade eden Başbakan Yorgancıoğlu, firmalarla görüşüldüğünü ve sürecin biraz zamana ihtiyacı bulunduğunu söyledi.

Hükümetin sorunu çözme adına sonuna kadar çaba sarf edeceğini ve CAS çalışanlarının endişe etmemelerini isteyen Başbakan Yorgancıoğlu, çalışanların çalışmaya devam etmelerinin koşullarını yaratmayı amaçladıklarını kaydetti

Başbakan Yorgancıoğlu, sadece süreci teşvik ettiklerini ve Temmuz ayı çıkmadan bir karar üretme aşamasına gelineceğini vurguladı..

Başbakan Yorgancıoğlu konuyla ilgili şunları söyledi:

“Sorunu çözmek adına girişimler yürütüyoruz. Bana gelen bilgiye göre eylemi daha önceden planlandığı yönündedir. Ülkeden ayrılmadan önce bir firmayla görüştük bunun yanında bir firma ile de görüşmek için Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Kaşif’e yetki verdik ancak sonucunu henüz bilmiyorum ayrıca üçüncü bir firma daha var. Takdir edersiniz ki her firma bilgi edinmek için önce ortamı tanımak ister. Dolayısıyla haber verme konusunda biraz zamana ihtiyaçları olacağını düşünüyorum.

Hükümet olarak bu sorunu çözmek adına sonuna kadar çabamız olacak bu konuda CAS çalışanlarının tereddüdü olmasın. Elimizden geldiğince süratli şekilde KTHY’de yaşanan süreci tekrar yaşamama adına bir çalışma yürüteceğiz. Bu bakımdan çalışanların bu süreçte bize yardımcı olmalarını istiyoruz. Şu ana kadar olduğu gibi ve biraz daha süre istiyoruz.

ATAKAN

Hava-Sen Başkanı Buran Atakan ise, CAS’da yaşanan olayın bir maaş tepkisi olmadığını burada bir ekmek kavgası verildiğini belirterek, konuyla ilgili hükümetten güvence istediklerini söyledi.

Atakan CAS çalışanları olarak süreci değerlendireceklerini söyledi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.