1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AKANSOY: “SİYASİ AHLAKI EROZYONA UĞRAMIŞ ZİHNİYETLER MARİFETLERİNİ BİZE MAL ETMEYE ÇALIŞIYOR”
AKANSOY: “SİYASİ AHLAKI EROZYONA UĞRAMIŞ ZİHNİYETLER MARİFETLERİNİ BİZE MAL ETMEYE ÇALIŞIYOR”

AKANSOY: “SİYASİ AHLAKI EROZYONA UĞRAMIŞ ZİHNİYETLER MARİFETLERİNİ BİZE MAL ETMEYE ÇALIŞIYOR”

Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Sekreteri Asım Akansoy, Lefkoşa Türk Belediyesi ara seçimlerine birkaç gün kala, “siyasi ahlakı erozyona uğramış, ülkeyi batıran zihniyetlerin” kendi marifetlerini, CTP-BG’ye mal etmeye kalkıştığını

A+A-

Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Sekreteri Asım Akansoy, Lefkoşa Türk Belediyesi ara seçimlerine birkaç gün kala, “siyasi ahlakı erozyona uğramış, ülkeyi batıran zihniyetlerin” kendi marifetlerini, CTP-BG’ye mal etmeye kalkıştığını ileri sürdü.

Asım Akansoy bugün yayınladığı yazılı açıklamada, CTP-BG’nin Lefkoşa Belediye Başkan adayı Kadri Fellahoğlu’nun arabasına yönelik saldırıyı değerlendirip, DP Genel Sekreteri Bengü Şonya’nın açıklamalarını eleştirdi. 

“Mızrağın artık çuvala sığmadığını ve kirli ilişkilerin ayyuka çıktığını” iddia edenAkansoy, “Şehir eşkıyalığına soyunan bazı güçler demokrasi dışı faaliyetlerde bulunarak dün akşam belediye başkan adayımız Kadri Fellahoğlu’nun arabasına saldırı düzenlemiş, karanlık güruhlar sokakları tutmuştur” dedi.

Asım Akansoy, şöyle devam etti:

“Propaganda süreci boyunca kirli ittifaklar kuranlar bugün halkı yanıltıcı açıklamalarla göle maya çalmaya çalışmaktadır. Yalnız unutulmamalıdır ki CTP-BG her seçim dönemini demokratik kurallara bağlı kalarak, rakiplerinin tahammülsüzlüklerine karşı soğukkanlılığını korumuş ve bu süreçlerde Kıbrıs Türk siyasetine örnek olmuştur. Halkımızın partimize ve adaylarımıza gösterdiği ilgi ve destekten rahatsızlık duyan ve amaçlarına ulaşamayacağı belli olan bu çevreler bizleri bu tür oyunların içine çekemeyecek. Kıbrıs Türk halkı bu gidişata 7 Nisan sabahı dur diyecek”

Bengü Şonya’nın konuyla ilgili açıklamasını; “kendilerini aklamaya çalışan bir açıklama” olarak niteleyip, “manidar” olduğunu savunan Akansoy, “Sokağa çıkma yasağı varmış gibi, son derece insani bir vakitte ve insani bir gerekçeyle yapılmış bir ziyarete kendince anlamlar yüklemesi aslında Sayın Şonya’nın art niyetini ortaya koymaktadır” dedi.

Akansoy, “Zamanında oy satın aldığını söyleyen bir parti lideri ve yetkililerinin bu konuda kendilerini aklama çabaları ile karşı karşıyayız. Alışkanlık haline getirdikleri ‘çamur at izi kalsın’ siyasetini bu sefer de partimize karşı uygulayarak bundan avantaj elde etmeye çalışmaktadırlar” şeklinde devam etti.

 

Kaynak: TAK

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.