1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. ARAÇ HIRSIZLIĞINDA YENİ TUTUKLAMALAR
ARAÇ HIRSIZLIĞINDA YENİ TUTUKLAMALAR

ARAÇ HIRSIZLIĞINDA YENİ TUTUKLAMALAR

Araç hırsızlığında yeni tutuklamalar

A+A-
Kamalı Haber

Mahkemede mesele ile ilgili olguları aktaran polis memuru Mahir Türe, zanlılar Yaşar Kösen ve Sercan Keser’in, 09 Haziran 2015 tarihinde Lefkoşa’da meydana gelen gümrüksüz mal tasarrufu suçundan methaldar olduklarını söyledi. 

“Güney Kıbrıs’tan çalındığı bilgisine ulaştık”

Türe, Hamitköy’de meydana gelen gümrüksüz mal tasarrufu suçu ile ilgili olarak yapılan soruşturmanın devamında alınmış olan bir bilgide zanlı Yaşar Kösen'in kullanımında bulunan LA 574 plakalı aracın 15 Haziran 2014 tarihinde kaza sonrası pert olan bir araç olduğu ve konu aracın aynısının Güney Kıbrıs’tan çalınarak henüz tespit edilemeyen bir yerden KKTC'ye getirilerek şasi numarası değiştirilip kullanılmakta olunduğu bilgisini aldıklarını söyledi. Türe, bunun üzerine zanlı Yaşar Kösen'in Sanayi bölgesindeki işyerini ziyaret ettiklerini, orada bulunan zanlı Kösen’den mesele ile ilgili izahat istendiğinde suçunu itiraf ettiğini ve konu aracın Hamitköy'deki ikametgahının bahçesi içerisinde park edilmiş vaziyette olduğunu beyan ettiğini ifade etti. 

Çalıntı aracın şasi numarasını değiştirmişler

Türe, zanlı Kösen ile birlikte ikametgahının ziyaret edilerek konu aracın emare alınarak zapt edildiğini, zanlı Kösen’in aynı gün vermiş olduğu gönüllü ifadesinde suçunu kabul ettiğini ve çalıntı aracı üç dört ay önce Lefkoşa'da Cuma namazında tanışmış olduğu şuan ayni mesele ile Lefkoşa merkez karakolunda tutuklu bulunan zanlı Mohamed Ahmed Abdelghany Mahmoud’tan 7 bin TL’ye satın almış olduğunu itiraf ettiğini söyledi. Türe, zanlı Kösen’in aracı almadan daha önce, satın almış olduğu KKTC'de kayıtlı ve 15 Haziran 2014 tarihinde kaza yaparak perte çıkmış olan LA 574 plakalı aracın şasi numarası ile çalıntı aracın şasi numarasını değiştirmesi için zanlı Sercan Keser ile anlaşıp bu suçu işlediğini itiraf ettiğini belirtti. 

“Şasi numaralarını değiştirdiğini itiraf etti”

Türe, aynı gün zanlı Sercan Keser 'in de Lefkoşa'da tespit edilerek soruşturma maksatlı olarak şubeye celp edildiğini ve mesele ilgili izahat istendiğinde zanlı Kösen 'in sözlerini doğrulayıp, şasi değişikliği yaptığını itiraf ettiğini, gönüllü ifade verip suçunu kabul ettiğini söyledi.

Türe, konu araç üzerinde uzmanlar tarafından yapılan incelemede konu aracın üzerindeki şasi numarasının sonradan takılmış olduğunun teyit edildiğini açıkladı. Yapılan soruşturmanın akabinde ise zanlı Kösen 'in gümrüksüz olarak tasarrufunda bulundurmuş olduğu aracın evraklarını yenileyebilmek için 24 Nisan 2014 tarihinde Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne kayıp araç evrakları hakkında şikayette bulunduğunu tespit ettiklerini söyledi. Mesele ile ilgili soruşturmanın devam ettiğini kaydeden Türe, zanlıların iki gün süre ile tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın geniş çaplı sürdüğünü belirterek, zanlıların 2 gün süre ile tutuklu kalmasına emir verdi.
Haberal Kıbrıslı
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.