1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ÇAVUŞOĞLU: “BELEDİYELER ÖZERK KONUMDA… MÜDAHALEMİZ SÖZ KONUSU DEĞİL”
ÇAVUŞOĞLU: “BELEDİYELER ÖZERK KONUMDA… MÜDAHALEMİZ SÖZ KONUSU DEĞİL”

ÇAVUŞOĞLU: “BELEDİYELER ÖZERK KONUMDA… MÜDAHALEMİZ SÖZ KONUSU DEĞİL”

ÇAVUŞOĞLU, DENİZLİ’DEN GELEN BELEDİYELER BİRLİĞİ HEYETİNİ KABUL ETTİ

A+A-

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Türkiye’nin Denizli iline bağlı ilçe ve beldelerin oluşturduğu Çevre Yönetimi ve Belediyeler Birliği heyetini kabul etti.

Çavuşoğlu kabulde yaptığı konuşmada, KKTC’deki belediyelerle ilgili bilgiler vererek ülkede bulunan 28 belediyenin özerk bir yapıları bulunduğunu ancak bağlı oldukları İçişleri Bakanlığı’yla işbirliği içinde çalıştıklarını söyledi.

Özerk konumdaki belediyelere müdahalelerinin söz konusu olmadığını ancak telkinde bulunabildiklerini ve devlet katkısı verilmesinin düzenlendiğini kaydeden Çavuşoğlu, halkın beklediği hizmetleri en iyi şekilde alabilmesi için zaman zaman düzenlemelere ihtiyaç olduğunu belirtti.

Çavuşoğlu, belediyelerin başkana bağlı olarak performans grafiği gösterdiğini de belirterek, bunun minimum standardının olaşması için yasal çerçevede düzenlemeler yapmaya çalıştıklarını ifade etti.

Belediyeciliğin önemine de işaret eden Çavuşoğlu, bu alandaki kurumsal yapının güçlendirilmesinin ülke açısından yararlı sonuçlar getireceğine inanç belirtti.

AKÇAY

Heyet adına söz alan Tavas Yöresi Çevre Yönetimi Belediyeler Birliği Başkanı Mustafa Akçay da, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ile Türkiye Belediyeler Birliği’nin düzenlediği “Belediyelerde İdari ve Mali Kapasitenin Geliştirilmesi Konferansı” için KKTC’de bulunduklarını belirtti.

Çalışma ziyaretleri çerçevesinde KKTC’de yerel yönetimlerle ilgili bilgi alarak, çalışmalarını yerinde gözlemlemek ve ülkenin tarihi güzelliklerini görmek istediklerini kaydeden Akçay, ülkede bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Akçay, çalışmalarıyla ilgili bilgiler de aktardı.

Akçay ile Bakan Çavuşoğlu arasında karşılıklı hediye teatisinde de bulunuldu.

 

Kaynak: TAK

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.