1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “DİPKARPAZ’DA ARTIK BEDAVA OY YOK”
“DİPKARPAZ’DA ARTIK BEDAVA OY YOK”

“DİPKARPAZ’DA ARTIK BEDAVA OY YOK”

Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun, unutulan bölge Dipkarpaz’ı anlattı. Coşkun, en başta eğitim ve sağlık sorunlarının Dipkarpaz’da siyaset malzemesi olmaması gerektiğini aktardı;

A+A-Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun, Erçin Şahmaran’ın sunduğu Gündeme Bakış programında, unutulan bölge Dipkarpaz’ı anlattı. Coşkun, en başta eğitim ve sağlık sorunlarının Dipkarpaz’da siyaset malzemesi olmaması gerektiğini aktardı. Dipkarpaz halkının artık oy deposu olarak görülmemesi gerektiğini dile getiren Belediye Başkanı Coşkun, Dipkarpaz’dan artık bedava oy çıkmayacağını söyledi. 

Star Kıbrıs - Ceren ERCİH 

“İÇİMİZDE SÜREKLİ BİR KORKU VAR” 

Eğitim ve sağlık konularında hep bir engel, hep bir zorlukla karşılaştıklarını dile getiren Coşkun, Recep Tayyip İlköğretim okulu için, Dipkarpaz’daki çocukların eğitimi için şimdiden endişe düştüklerini aktardı. Coşkun endişenin sebebini ise şu sözlerle ifade etti; “Recep Tayyip İlkokul bu sene yine açılacak ama hala daha bizim içimizde bir kuşku var, acaba bu sene ne olacak? İçimizde sürekli bir korku var. Acaba bizim çocuklarımız yine öğretmensiz, müdürsüz mü kalacak diye.” 

“DİPKARPAZ’DA ARTIK BEDAVA OY YOK” 

Dipkarpaz halkından artık bedava oy çıkmayacağını dile getiren Coşkun, siyasilerin Dipkarpaz’a 4 yılda bir gelmelerine sitem ettiklerini, eğitim ve sağlığın Dipkarpaz içi siyasi bir konu olamayacağını ifade etti. Coşkun, parti örgütleriyle belediye olarak toplandıklarını ve toplantılarda da bu konuları gündemine taşıdığını kaydetti. 

1976’dan bu yana Dipkarpaz’ın eğitim ve sağlık yönünden en geri kalmış köy olduğunu ise Coşkun şu sözlerle aktardı; “Bugünkü Dipkarpaz artık eski Dipkarpaz değil. Bugünden sonra Dipkarpaz’ı hiç kimse oy deposu olarak göremez. 4 yılda bir gideyim oylarını alayım anlayışı bitmeli. Dipkarpaz’da bedava oy almak yoktur. UBP’deki örgüt başkanı kardeşlerimle de DP ve CTP’dekilerle de bir araya geliyorum. Bundan sonrada gelmeye çalışacağım. 

Biz arkadaşlara şunu önerdik. ‘Arkadaşlar bizim köyümüz çok uzak, herkes kendine göre oy çalışmasını yapacaktır ama hepimizin uzlaştığı bir konu vardır. Eğitim ve sağlıkta politika yapmayalım. 1976’dan bu tarafa Dipkarpaz eğitim ve sağlık konularında en geride kalmış bir köydür.” 

“İLK AYLARDA GERÇEKTEN ÇOK ZORLANDIK” 

Belediye Başkanlığına geldiği ilk 6 ay içerisinde büyük zorluklarla mücadele ettiğini de ifade eden Coşkun, “Ben göreve geldiğimde talip olduğum Dipkarpaz belediyesi ve belediye binası dahil bizim değildi. Polis bizden oranın kira kağıdını bizden istedi. Belediye başkanlığımın ilk bir ayı içerisinde hükümetimizle diyaloğa girdik. Tabi ki geçmiş belediye başkanlarını kötülemek istemiyorum belki de düşünüp bunu yapsalardı çok iyi olurdu” diyerek sözlerini tamamladı

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.