1. HABERLER

  2. KÜLTÜR-SANAT

  3. “GENÇ SANATÇILAR RESİM YARIŞMASI 2014”E SON BAŞVURU TARİHİ 9 MAYIS…
“GENÇ SANATÇILAR RESİM YARIŞMASI 2014”E SON BAŞVURU TARİHİ 9 MAYIS…

“GENÇ SANATÇILAR RESİM YARIŞMASI 2014”E SON BAŞVURU TARİHİ 9 MAYIS…

Kültür Dairesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2014”e son başvuru tarihinin 9 Mayıs 2014 olduğu bildirildi.

A+A-

Kültür Dairesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2014”e son başvuru tarihinin 9 Mayıs 2014 olduğu bildirildi.

Kültür Dairesi’nden verilen bilgiye göre seçici kurul üyeliğini Gökçe Keçeci Şekeroğlu, Mustafa Öztunç ve Yücel Yazgın’ın yapacağı yarışmaya, seçici kurul üyeleri ve üyelerin birinci derece yakınları dışında, 1 Ocak 1979 ve sonrasında doğan tüm ressam ve resim sanatına ilgi duyan KKTC vatandaşları katılabiliyor.

Defne Kültür Sanat Dergisi’nin son sayısında da yayınlanan “Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2014”ün şartnamesi, Kültür Dairesi ve Atatürk Kültür Merkezi’nden (AKM) alınabiliyor.

Yarışmaya katılım için, kısa kenarı 35 santimetreden az, uzun kenarı 200 santimetreden fazla olamayacak eserlerin, 9 Mayıs Cuma mesai bitimine kadar “alındı belgesi” karşılığında Lefkoşa AKM’ye teslim edilmesi gerekiyor.

Bu yıl 6.’sı gerçekleştirilecek yarışmada, Seçici Kurul’un 14 Mayıs tarihinde yapacağı değerlendirmede dereceye girecek eserler, 3-13 Haziran tarihleri arasında AKM’de sergilenecek.

Yarışma, anlayış ve eğitim ayrımı gözetmeksizin; genç kuşak ressamların özendirilmesi, yeni değerlerin saptanması, bu alanda eser üreten genç sanatçıların çalışmalarının bir arada sergilenmesi ve başarılı ressamların ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacıyla düzenleniyor.

En az üç en çok beş eserle katılım sağlanacak, “Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2014”e, son iki yıl içerisinde üretilmiş, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ve sergilenmemiş eserler kabul ediliyor. Yarışmaya eser verecek sanatçılar, kendi anlatım biçimlerine uygun her türlü teknik ve malzemeyi kullanmakta serbest olacak.

Yarışma Seçici Kurulu’nun saptayacağı yöntemle değerlendirilecek eserlerin, başarı ödülüne aday olabilmesi için, eser sahibi sanatçının yarışmada en az 2 eserinin sergileme almış olması şartı aranıyor.

Ödüllerin tümünü veya bir kısmını dağıtıp dağıtmamakta serbest olan Seçici Kurul, yarışmada sergilenmeye değer bulacağı eserler içerisinden üç esere, derecelendirme yapılmaksızın başarı ödülü verecek. Başarı ödülü almaya hak kazanacak eserlerin her birine 2 bin 500 TL’lik para ödülü ile plaket verilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.