1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “İLÇELERDE YAPILAN SEÇİMLERDE KATILIMIN AZ OLMASI İRADENİN TAMAMINI ORTAYA ÇIKARTMA NOKTASINDA ENDİŞE YARATTI”
“İLÇELERDE YAPILAN SEÇİMLERDE KATILIMIN AZ OLMASI İRADENİN TAMAMINI ORTAYA ÇIKARTMA NOKTASINDA ENDİŞE YARATTI”

“İLÇELERDE YAPILAN SEÇİMLERDE KATILIMIN AZ OLMASI İRADENİN TAMAMINI ORTAYA ÇIKARTMA NOKTASINDA ENDİŞE YARATTI”

Katılımın az olmasından dolayı duyduğu endişeyi dile getirdi;

A+A-

 

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan adayı Nazım Çavuşoğlu, ilçelerde yapılan seçimleri değerlendirerek, katılımın az olmasından dolayı duyduğu endişeyi dile getirdi.

Nazım Çavuşoğlu, Basın Bürosu aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada, geniş kitlelere ulaşmak ve iradeyi geniş kitlelerde yaymak için üye sistemine geçildiğini hatırlatarak, ilçelerde yapılan seçimlerde oy kullanan üye sayısının yüzde ellilerde kaldığına dikkati çekti.

UBP’de üye sayısının 9 bin 200’lere ulaşmışken, ilçelerde gerçekleşen seçimlerde katılımın yüzde 50’lerde kalmasının iradenin tamamını ortaya çıkartma noktasında endişe yarattığına dikkat çeken Çavuşoğlu, söyle devam etti:

“31 Ekim’de gerçekleşecek olan Olağan Genel Kurul’un hiçbir adayla istişare etmeden iki güne yayılması ilçelerde yaşanan katılımın etkisinin aynısını gündeme getirecek ve katılım oranı hedeflediğimiz gibi olmayacaktır.

31 Ekim’de seremoni, 1 Kasım’da ise oy kullanma diye karar verenlerin, vatandaşı da düşünerek hareket etmedikleri ortadadır. Bu insanların hem Cumartesi hem de Pazar günü işlerini bırakarak, evlerinden çıkıp gelmeleri istenmektedir.

Burada vatandaşın iradesinin sandığa yansıması hedefleniyorsa 31 Ekim’de gerçekleşecek olan seremoninin ardından 1 Kasım günü gerçekleşecek olan seçim de ilçelere taşınmalıdır. Üyelerin ayağına gidilmeli ve iradenin şekillenmesine katkı sağlanmalıdır.”

Çavuşoğlu, demokratik, şeffaf ve adil bir seçimin gizli oy açık sayım prensibine uyarak gerçekleşebileceğini ifade ederek, dört ilçede seçim yapılırken bu prensibin bazı sıkıntılar yaşattığını söyledi.

Çavuşoğlu, “Üyelerin yarısının 4 ilçeye dağılmış olmasına rağmen, bu kadar sıkıntı yaşanırken tümünün tek merkezde oy kullanmasını istemek, ancak kaosa oynamak olabilir. Dolayısı ile üyelerimizin ayağına gidip, iradelerinin ortaya çıkmasını sağlamak hepimizin görevidir. Bu vesile ile 31 Ekim’de aday olanlar iradenin ortaya çıkmasına destek vermelidir. Ben Nazım Çavuşoğlu olarak, üyelerin yerleşim yerlerine yakın ilçe merkezlerinde oylarını kullanabilecekleri ortamın sağlanması ve uygulamanın bu şekilde olmasını MYK ve PM üyelerine başta olmak üzere, tüm aday arkadaşlarıma öneriyorum” dedi.

 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.