1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. İNTİHAR OLAYLARININ ARDINDAN DETAYLI BİLGİ GELDİ
İNTİHAR OLAYLARININ ARDINDAN DETAYLI BİLGİ GELDİ

İNTİHAR OLAYLARININ ARDINDAN DETAYLI BİLGİ GELDİ

İNTİHAR OLAYLARININ ARDINDAN DETAYLI BİLGİ GELDİ

A+A-

“ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMALAR BAŞLATILDI”

“VÜCUTLARINDA ATEŞLİ SİLAH YARASI, KESİCİ DELİCİ ALET YARASI, ELLE VE BAĞLA BOZMA İZİ, DARP, CEBİR İZİ TESPİT EDİLMEDİ”

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı (GKK), intihar eden piyade erler Özkan Yıldırımlar ve Mehmet Sarsar hakkında açıklama yaptı.

Açıklamada, her iki intihar olayıyla ilgili başlatılan adli ve idari soruşturmanın devam ettiği ancak ilk incelemelerde her iki personelin vücutlarında herhangi bir ateşli silah veya kesici alet yarası ya da darp veya cebir izine rastlanmadığı belirtildi.

GKK Basın Bürosu aracılığıyla yapılan açıklamada, 4 Temmuz’da intihar eden Yıldırımlar ile 6 Temmuz’da intihar eden Sarsar’ın kaybedilmesinin Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı ailesini derinden üzdüğü kaydedildi.

HEM İDARİ HEM ADLİ SORUŞTURMA

Açıklamada, her iki olayın meydana gelmesinin ardından, adli yönden Polis Genel Müdürlüğü’nce, idari yönden ise Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı tarafından soruşturmalar başlatıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Adli soruşturmalar  kapsamında temin edilen otopsi raporlarında, her iki personelimizin de vücutlarında ateşli silah yarası, kesici delici alet yarası, elle ve bağla bozma izi, darp, cebir izi tespit edilmediği belirtilmiştir” denildi.

“TACİZ, ZORLAMA VE BENZERİ UNSURA RASTLANMADI”

İdari tahkikat heyetlerince yapılan soruşturmalarda da,  birliklerinden kaynaklanan ve merhumların intiharlarına sebep olabilecek herhangi bir baskı, taciz, zorlama ve benzeri bir unsurun tespit edilmediği kaydedildi.

Açıklama, şöyle devam etti:

“Her iki personelimizin aileleri görev yaptıkları birliklere davet edilmiştir. Serbest ortamda, gerek asker arkadaşlarıyla, gerekse psikolojik danışmanları ile görüştürülerek personelin birliklerindeki genel durumları hakkında bilgi edinmeleri sağlanmıştır. Her iki olayla ilgili başlatılan adli soruşturmalar halen devam etmektedir. Adli soruşturmaların yargı organları tarafından karara bağlanmasının ardından ailelerin hassasiyetleri de dikkate alınarak kararlar kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.