1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TDP GİRNE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI DÜZENLENEN ETKİNLİKLE TANITILDI
TDP GİRNE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI DÜZENLENEN ETKİNLİKLE TANITILDI

TDP GİRNE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI DÜZENLENEN ETKİNLİKLE TANITILDI

ÇAKICI: “DEĞİŞİMİN VE DÖNÜŞÜMÜN ADRESİ TDP”

A+A-

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, halkın 28 Temmuz’da ya daha önce denenmiş ve statükoya hizmet eden partileri yeniden seçerek mevcut düzenin devamından yana tavır ortaya koyacağını, ya da denenmemiş yapıları seçerek, değişimin önünü açacağını belirtti.

Çakıcı, “Değişimin ve dönüşümün adresinin TDP olduğunu” belirtti.

TDP’den yapılan açıklamaya göre, TDP Girne milletvekili aday tanıtım şöleni dün akşam etkinlikle gerçekleştirildi. TDP eski Genel Sekreteri ve eski milletvekillerinden Esat Varoğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayan gece, İlçe Başkanı Zeki Çeler, Genel Sekreter Cemal Özyiğit ile Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’nın  konuşmaları ile devam etti. TDP Girne milletvekili adaylarının tek tek kürsüye çağrılarak tanıtıldığı geceye, SOS müzik grubu da konser verdi.

ÇAKICI

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, TDP’nin Girne’de temiz, dürüst ve alanlarında uzman 10 pırıl pırıl adayla yola çıktığını belirterek,  halktan TDP’ye mühür vurarak değişimin önünü açmasını talep etti.

Sırasıyla gerçekleştirdikleri İskele, Güzelyurt ve Girne aday tanıtım şölenlerine yaşanan katılım ve coşkunun ileriye umutla bakmalarını sağladığını belirten Çakıcı, 8 Temmuz’da gerçekleştirecekleri genel aday tanıtım şölenini karnaval havasına dönüştürme çağrısında bulundu.

“Adam kayırmacılık, adaletsizlik ve usulsüzlüğün günlük yaşamın parçası haline geldiğini, UBP ile DP’nin bu çarpık ve kokuşmuş düzenin yaratıcıları olduklarını, bunları değiştirmesi için göreve gelen CTP-BG’nin de 6 yıllık hükümeti boyunca hayal kırıklığı yarattığını” savunan Çakıcı, geçmişinde leke bulunmayan tek partinin TDP olduğunu vurguladı.

Özellikle son dönemlerde ülkenin adeta çökertildiğini, halkın fakirleştirildiğini, binlerce kişinin faizlerden dolayı mağdur edildiğini, esnafın, iş adamlarının iflasa sürüklendiğini, KTHY’nin kapatıldığını, çalışanların, emeklilerin mağdur edildiğini, halkın kurumlarının peş keş çekildiğini iddia eden Çakıcı, “Ülkede neredeyse tüm sektörler batırıldı. Bunlara sebep olanlar da halkla dalga geçercesine KKTC uçuyor diyorlar. Tüm bunların hesabını kesmek için çok kalmadı, halk kendisine yapılan kötülüklerin hesabını 28 Temmuz’da fazlasıyla soracaktır” dedi.

Yaşanan tüm bu gelişmelerden şikayetçi olan CTP-BG’nin geçmiş 6 yıllık hükümeti döneminde de gerek sivilleşme-demokratikleşme, gerek çevre tahribatı gerekse de yarattığı bütçe açıkları ile  UBP’den geri kalmadığını ileri süren Çakıcı, bu iki yapının da denendiğini, ancak tutmadığını söyledi.

TDP’nin diğer partilerden temel farklılıkları olduğunu belirten Çakıcı, faizlere sınırlama getirilmesi, dolandırıcılar hariç borçları yüzünden kimsenin hapis yatmaması, re-sen vergilerin kaldırılması, hastane ücretlerinin kaldırılması, tekeller yerine küçük-orta boy işletmelerin desteklenmesi, yerli üretimin korunması ve profesyonel askerliğe geçilmesi konularında net duruş sergileyen tek partinin TDP olduğunu iddia etti.

Çakıcı, stratejik kurumların özelleştirilmelerine izin vermeyerek özerkleşmelerini sağlayacaklarını, özelleştirme adı altında peş keş çekilen kurumların geri alınması için gerekli tüm hukuki adımları atacaklarını, ayrıca, Yeni Kıbrıs Türk Hava Yollarını kuracaklarını açıkladı.

Diğer partilerin mali yönden kendilerinden güçlü olabileceğini, ancak TDP’de diğerlerinde olmayan çok önemli bir özellik olduğunu kaydeden Çakıcı, “Diğerleri bizden daha zengin olabilirler, ancak onlarda olmayan bizde yürek var, yürek” dedi.

ÖZYİĞİT

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, 28 Temmuz Erken Genel Seçimleri’nin ak güvercinin doruğa tırmanacağı gün olacağını vurguladı.

Girne’de 1981 TKP ruhunun yeniden canlandığını görmenin kendilerine güven ve umut verdiğini kaydeden Özyiğit, “10 tane pırıl pırıl adayla yola çıktık. 28 Temmuz onurlu mücadelenin yeniden doruğa tırmanacağı gündür. Gün yeniden ak güvercini mavi göklere uçurma günüdür” dedi.

28 Temmuz’a giden süreçte herkesin seferberlik ruhu ile çalışmasının önemine dikkat çeken Özyiğit,  azimli ve kararlı çalışmanın ürününün mutlaka karşılık bulacağını, aydınlık günlerin ise ancak bu şekilde hayat bulacağını kaydetti.

ÇELER

TDP Girne İlçe Başkanı Zeki Çeler, 1981 TKP ruhunu yeniden yüceltmek için yola çıktıklarını belirterek, 28 Temmuz seçimlerinin bunun için bir fırsat olduğunu söyledi.

Halkın beklentilerini yerine getirebilecek, ülkeyi aydınlık yarınlara taşıyacak temiz, ilkeli ve nitelikli kadronun TDP’de mevcut olduğunu belirten Çeler, beyaz güvercinin kanatları altında bu yola çıktıklarını ve 28 Temmuz’da da bu yolculuğun zaferle taçlanacağını kaydetti.

 

TAK

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.