1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ÜNVERDİ: “İŞÇİ BAYRAMI’NIN ÇALIŞMA HAYATINA AİT SORUNLARIN EN AZA İNDİĞİ, DAYANIŞMANIN ZİRVEYE ÇIKTIĞI BİR GÜN OLMASINI TEMENNİ EDERİM”
ÜNVERDİ: “İŞÇİ BAYRAMI’NIN ÇALIŞMA HAYATINA AİT SORUNLARIN EN AZA İNDİĞİ, DAYANIŞMANIN ZİRVEYE ÇIKTIĞI BİR GÜN OLMASINI TEMENNİ EDERİM”

ÜNVERDİ: “İŞÇİ BAYRAMI’NIN ÇALIŞMA HAYATINA AİT SORUNLARIN EN AZA İNDİĞİ, DAYANIŞMANIN ZİRVEYE ÇIKTIĞI BİR GÜN OLMASINI TEMENNİ EDERİM”

1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın çalışma hayatına ait sorunların en aza indiği, dayanışmanın  zirveye çıktığı bir gün olmasını temenni etti.

Ünverdi, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, “Ülkemizde toplumsal refah ve demokrasi yolunda çok daha iyi çalışma yaşamı standartlarına ulaşılması hepimizin en büyük hedeflerinden birisidir. Üretimin temel unsuru olan insan emeğine gereken önemin verilmesi aynı zamanda uygarlığın da ön koşuludur. İşçilerimiz başta olmak üzere ekonomimizin belkemiği olan tüm çalışanlarımız ülkemizin kalkınması ve gelişmesi yolunda en önemli katkıyı sunmaktadır” dedi.

Emeğe ve çalışan haklarına saygının ve sosyal diyaloğun gelişmesinin, demokratik kültürün de gelişmesine katkı sağlayacağına dikkat çeken Ünverdi, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın bu konuların öneminin bir kez daha güçlü şekilde kamuoyu gündemine gelmesine vesile olduğunu kaydetti.

Tüm çalışanların çalışma koşullarının iyileştirilmesi , sosyal güvenlik haklarının korunması, iş sağlığı ve güvenliği koşullarının sağlanması için;  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ilgili Bakanlık olarak  çalışmalarını sürdürdüğüne işaret eden Ünverdi, Avrupa standartlarında çağdaş bir çalışma yaşamının sağlanabilmesi, sağlanan sosyal menfaatler açısından kamu ve özel sektör arasındaki farkın ortadan kaldırılabilmesi amacıyla, Bakanlığının yasa çalışmalarına devam ettiğini belirtti.

Ünverdi şöyle devam etti:

“Ülkemizde uygulanmakta olan yasaların ,  AB direktif ve uygulamaları ile uyumlaştırılarak, çalışanların demokratik, şeffaf, hesap verebilir ve katılımcı bir sendikal  yapı içerisinde faaliyetlerini sürdürüp örgütlenmeleri arzulanmaktadır.

Zengin, güçlü ve başarılı  bir toplum hedefine ancak işçi-işveren arasındaki uyumu sağlayarak ve emeği istismar etmeden, üretimi artırarak ulaşabiliriz. Her çalışanın insan onuruna yakışır bir ücrete ve sosyal güvenliğe sahip olması temennisiyle, tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyor, çalışma hayatında başarılar diliyorum.”

 

Kaynak: TAK

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.