1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. AMACIMIZ TÜM HEKİMLERİN KADROLU HALE GETİRİLMESİ...
AMACIMIZ TÜM HEKİMLERİN KADROLU HALE GETİRİLMESİ...

AMACIMIZ TÜM HEKİMLERİN KADROLU HALE GETİRİLMESİ...

AMACIMIZ TÜM HEKİMLERİN KADROLU HALE GETİRİLMESİ...

A+A-

GÜLLE: “AMACIMIZ TÜM HEKİMLERİN KADROLU HALE GETİRİLMESİ, BUNA YÖNELİK PLANLAMA İLE DÜZENLEMELER YAPILMASI”

BESİM: “GENÇ HEKİMLERİN TEPKİSİNE KATILIYORUM, DÜZELTİLMESİ İÇİN DE UĞRAŞ VERECEĞİM”

BEROVA: “BİRLİĞİ DAHA DA İLERİYE GÖTÜRME HEDEFİNDEYİM. GENÇ HEKİMLERİN SORUNLARININ DA DİLE GETİRİLMESİ ŞART”

Sağlık Bakanı Ahmet Gülle, amaçlarının tüm hekimlerin kadrolu hale getirilmesi, buna yönelik planlama ve düzenleme yapılması olduğunu vurguladı.

Sağlık Bakanı Gülle, Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nin 20’nci Olağan Genel Kurulu’nda bir konuşma yaptı.

Genel Kurulda birliğin başkan adaylarından Dr. Filiz Besim ve Dr. Kandemir Berova da birer konuşma gerçekleştirdi.

“ÜLKEDE TARTIŞILMASI GEREKEN BİRÇOK KONU VAR”

Sağlık Bakanı Ahmet Gülle ise Genel Kurul’daki konuşmasında ülkede tartışılması gereken birçok konu olduğunu ve bu tür toplantılara zaman ayrılması gerektiğini vurguladı.

Sağlık alanında çalışan birçok hekimin farklı kategorilerde çalışma durumunda olduğunu söyleyen Gülle, “Göreve başladığımız zaman bu en ağırımıza giden konulardan biri oldu” dedi.

“AMACIMIZ TÜM HEKİMLERİN KADROLU HALE GETİRİLMESİ, BUNA YÖNELİK PLANLAMA İLE DÜZENLEMELER YAPILMASI”

Gülle,  “Yıllardır sağlığa gereken önem verilmediği, gereken personel alınmadığı için ciddi personel sıkıntısı yaşandığını görüyoruz. Sanırım 15 hizmet alımı şeklinde hekim çalışıyordu. Bu tabii ki bizim de karşı durduğumuz bir olaydır. Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği bunu şiddetle dile getirdi. Tıp İş de çözülmesini istedi. Biz de aynı düşüncede idik. Sonuçta hizmet alımı şeklinde çalışan 15 hekimi sözleşmeli hekim durumuna getirdik” dedi.

Bakan Gülle, amaçlarının tüm hekimlerin kadrolu hale getirilmesi ve buna yönelik planlama ile düzenlemeler yapılması olduğunu vurguladı.

Gülle, “Gelin bunu birlikte planlayalım, bu hizmetini bitiren hekimlerimizin de başvurabileceği şekilde her alanda bunları kazanmaya çalışalım ve çalışma hayatımıza kazandıralım. Kesinlikle kadrolu bir şekilde yaptığımız çalışmaların devamından yanayız. Bu 1 yıllık süreçte olabildiğince hizmet alımı anomalilerini giderdik. Sözleşmeli hekimler var. Bunları da kadrolama düşüncesindeyiz” dedi.

Sorunun giderilmesi amacıyla KTTB ve Tıp-İş’le görüşmeler yaptıklarını anlatan Gülle, planlama çalışması içerisine girdiklerini ve bu çalışmaların süreceğini söyledi.

Bakan Gülle, Genel Sağlık Sigortası’nın hayata geçmesi yönünde de fizibilite çalışmalarının yapıldığını, bunun sonlanmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini ve önümüzdeki aylar içerisinde bunun realize edilecek çalışmalarının yapılacağının öngörüldüğünü belirtti.

BAŞKAN ADAYLARI DA KONUŞTU

Öte yandan, Dr. Kandemir Berova konuşmasında, birliği daha da ileriye götürme hedefinde olduğunu ve salonu terk eden genç hekimlerin sorunlarının da dile getirilmesinin şart olduğunu vurguladı.

Dr. Filiz Besim ise konuşmasında, Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nde etik değerleri ön planda tutuğunu, tüm kesimlerin haklarını eşit şekilde koruduğunu belirterek, genç hekimlerin tepkisine katıldığını, düzeltilmesi için de uğraş vereceğini söyledi.

TAK

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.